Rádí létáte s AV-9B a likvidujete nepřátelské jednotky s AGM-65F? Báli jste se plánovaného odstranění této výzbroje z letounu. Můžete si oddechnout, RAZBAM mění svůj postoj a v modulu DCS: AV-8B Maverick zůstává.

Rozhodněte sami, na kterém AV-8B budete létat.

Vývojáři RAZBAM uvedli, že se zaměřili na věrnost svých letounů. Někteří z jejich vývojářů na Discordu uvedli, že vždy dělali AV-8B z roku 2010+, zatímco dřívější návrhy hovoří o tom, že DCS: AV-8B, jak byl vydán v prvních několika letech předběžného přístupu, byl spíše AV-8B z počátku roku 2000. Bez ohledu na to, který to měl být, nyní vám (nebo návrhářům misí) dají na výběr, zda budete moci použít AGM-65F v závislosti na časovém rámci, ve kterém chcete hrát.

Původní vyjádření:

But this decision, based on the facts stated before, overlooked the fact that some of our customers liked the idea or are fond of using said missile. For a number of factors and reasons, this time reality took over the personal choice of this product’s customers. It’s easy to get distracted in the constant search for accuracy vs the reality of the fun factor and user’s choice of having such fun when using our product. This is a choice you, as the customer, should have to some extent, while the real and hard trained individual that uses this aircraft doesn’t. But in the end, this is a simulator, and above anything else, it’s main purpose is to provide fun to the user, without sacrificing too much realism in the process.

RAZBAM_ELMO

AGM-65F bude zřejmě vylepšen a bude používat postup zaměřování podobně jako u F-16C od Eagle Dynamics. AGM-65E budou ještě vylepšeny, přičemž na seznam budou přidány 65E a 65E-2 s možností samonavádění pouze u druhé jmenované varianty.

Podle prohlášení se chystají i další vylepšení pro Harrier.

Celé vyjádření RAZBAMu si můžete přečíst zde na fóru DCS World.