Asociace leteckých simulátorů pořádá další webinář, jehož zajímavým hostem je tvůrce X-Plane a zakladatel společnosti Laminar Research Austin Meyer, který se bude věnovat minulosti, současnosti a… budoucnosti X-Plane. To vzbudilo pozornost!

X-Plane příští generace?

Již jsme viděli několik upoutávek od společnosti Laminar Research, které ukazují několik nových funkcí pro budoucí X-Plane. Název X-Plane 12 zatím nezveřejnili, ale je jisté, že se pracuje na dvanácté iteraci nebo na nějakém titulu “Next Generation”.

Nejprve jsme viděli teaser na osvětlení nové generace. Ten ukázal rozdíly v osvětlení mezi současnou a příští generací. Poté teaser na novou flotilu ukázal Airbus A330, který se do simulace chystá. Nic dalšího jsme zatím neviděli, ale můžete se vsadit, že v záloze čekají další.

X-Plane má samozřejmě také bohatou historii a Austina Meyera jsem o tom slyšel vyprávět už několikrát. Pokud jste ho ještě neslyšeli, je to rozhodně zajímavý sled událostí, které vedly k úplně prvnímu X-Plane a od té doby ke všem postupně novějším verzím.

Mělo by být zajímavé sledovat, jaké nové střípky informací budou zapracovány v průběhu této prezentace.

Podívejte se na ni
Ve čtvrtek 29. července v 10 hodin EDT budou Austin a Marty z X-Plane přednášet živě z AirVenture 2021 v Oshkoshi. Zde je popis.

Podle průzkumu FlightSim Community Survey 2020 společnosti Navigraph používá X-Plane více reálných pilotů než jakýkoli jiný civilní letecký simulátor. Simulátor se označuje jako “nejrealističtější”. Jak se tedy X-Plane dostal tam, kde je dnes? V tomto sezení se k Martymu z X-Plane připojí zakladatel společnosti Laminar Research Austin Meyer, aby s vámi probral stav tohoto simulátoru. Dvojice se podívá na historii X-Plane a poskytne upoutávky na to, co se v této populární simulační platformě chystá dál.

Více se dozvíte, pokud se zaregistrujete na stránkách Flight Sim Association a budete sledovat živé vysílání na této stránce.