Vývojář scenérií třetí strany Orbx v pátek vydal DCS: Kola, první projekt DCS World, který od této společnosti pochází. Mapa je nyní k dispozici v předběžném přístupu v e-shopu DCS World, na Steamu a na OrbxDirect. Zde je vše, co potřebujete o novém vydání vědět.

Ceny, velikost a další informace

V pátek vydaná mapa DCS: Kola je rozsáhlá nová mapa pro DCS World, která zahrnuje přibližně 575 000 km² pevniny a ještě větší rozlohu, pokud vezmeme v úvahu velké vodní plochy, které se v oblasti nacházejí. Na mapě jsou zastoupeny Rusko, Finsko, Švédsko a Norsko a krajina nabízí neuvěřitelně členitý terén včetně fjordů, ostrovů, pohoří, mokřadů, jezer a rozsáhlých lesů. Většina mapy spadá do polárního kruhu. Jedná se o nejsevernější mapu DCS World a je také nejvíce „zelenou“ mapou, kterou jsme viděli v rámci vydání DCS World od znovuvydání Krymu s DCS World 2.5.

Jedná se o vydání s předběžným přístupem (to je třeba zdůraznit) a to znamená, že některé části tohoto projektu ještě nebyly dodány. V tuto chvíli je k dispozici pouze letní verze mapy, nicméně v budoucí aktualizaci je plánována i zimní verze. Některé oblasti mapy jsou také podrobnější než jiné.

dcs world flight simulator 2 kola terrain

Zdroj: Eagle Dynamics

Společnosti Orbx a Eagle Dynamics uvádějí, že verze mapy pro předběžný přístup obsahuje kompletní oblast mapy s podrobnou topografií. Oblasti s vysokou mírou podrobnosti zahrnují sedm letišť a blízkou městskou a venkovskou infrastrukturu, stejně jako značné množství bodů zájmu (přístavy, města, doly, památky, mosty atd.). V zóně s vysokou mírou podrobnosti jsou také dvě silniční vzletové a přistávací dráhy.

Mezi letiště patří např:

  • EFRO (letiště Rovaniemi)
  • EFKE (letiště Kemi-Tornio)
  • XLMV (námořní letecká základna Severomorsk-3)
  • ULAK (námořní letecká základna Severomorsk-1)
  • RU-1110 (letecká základna Mončegorsk)
  • RU-4464 (letecká základna Olenya)
  • ULMM (letiště císaře Mikuláše II. v Murmansku)

Mapa je zasazena do současnosti, ale Orbx se údajně rozhodl znázornit silniční základny a ruské letecké základny jako plně funkční, stejně jako tomu bylo během studené války, aby rozšířil možnosti tvorby misí.

Tato grafika ukazuje, kde se nacházejí letiště, a zelená oblast označuje místa s nejvyššími detaily.

dcs world flight simulator 1 kola terrain

Zdroj: Eagle Dynamics

Poslední informací, která bude každého zajímat, jsou nároky mapy na úložiště. Připravte si sebe a svůj SSD disk, protože DCS: Kola je velká a vyžaduje 150 GB úložného prostoru.

Funkce, které budou následovat

S postupujícím předběžným přístupem bude společnost Orbx poskytovat další podrobnosti. Potvrzují, že v nabídce budou další letecké základny, včetně vojenských leteckých základen Andøya, Bardufoss, Kirkenes, Evenes, Vidsel, Kilpyavr a Alakkurti. Potvrzují také Tromsø, Hammerfest, Ivalo a Luleå jako další civilní letecké základny, které budou teprve přidány.

dcs world flight simulator 11 kola terrain

Zdroj: Eagle Dynamics

Přidána budou také další města a městečka, další zajímavá místa a průmyslové areály.

Velkou novinkou, která také ještě přijde, jsou zimní verze textur map, které se budou načítat podle data mise podobně, jako jsme to viděli u některých jiných map.

Předchozí aktualizace naznačila, že na zimní verzi mapy nebudeme muset dlouho čekat, přičemž její příchod se očekává někdy v červnu. Pokud je mi známo, ostatní funkce nemají datum vydání.

DCS Kola je nyní k dispozici s 20% slevou za cenu 55,99 USD. Později, po skončení počáteční slevy, se cena zvýší na 69,99 USD.

DCS: Kola si můžete zakoupit v e-shopu DCS World, na Steamu nebo na OrbxDirect. Verze mapy v e-shopu DCS World a OrbxDirect nejsou kompatibilní s verzí pro Steam, takže hráči na Steamu budou muset nakupovat v tomto obchodě.

Zdroj :