Po dlouhém čekání a přečtení mnoha zpráv z vývoje této vylepšené mapy pro DCS World, jsme se dočkali a mapa Normandie z 2. světové války je dostupná.

Jelikož čas je teď proti mně, omlouvám se za dlouhou neaktivitu. Dnes se ale vracíme k novinkám ze světa leteckých simulátorů a nebude to jenom o nové mapě Normandy 2. Něco málo si řekneme i k novému modelu motorů pro helikoptéry, který nám v ED představili cca před dvěma týdny.

DCS: Normandy 2

DCS: Normandie 2 je 2,4× větší než Normandie 1 a využívá nejnovější mapovou technologii s novým vylepšeným osvětlovacím enginem, detaily objektů, rozlišením textur terénu a modelováním poškození. Kromě toho společnost Ugra Media odvedla fantastickou práci při rekonstrukci obrovského množství historických budov, letišť a infrastruktury. Další podrobnosti o této báječné mapě a o tom, jak ji aktualizovat, najdete v nejnovější sekci fóra Normandie 2.0 FAQ.

Cena DCS: Normandie 2 v rámci předběžného přístupu činí 47,99 USD, nicméně stávající majitelé her DCS: Normandie 1944 nebo DCS: The Channel mohou upgradovat za pouhých 14,99 USD a majitelé obou starších map zaplatí 9,99 USD. Upozorňujeme, že se jedná o časově omezenou nabídku a starší verze DCS: Normandie 1944 není v nabídce.

Pokrytá území

Normandy2 TheChannel Updated.thumb .png.e658ebdfb6fb917f9d655e98bed37eef

Zdroj: Eagle Dynamics

Pobřeží Anglie

dcs normandy2 preview dover high

Zdroj: Eagle Dynamics

Společnost Urga Media původně vůbec nezahrnula Anglii do původního vydání mapy Normandie 1944, ale na základě zpětné vazby od komunity přidala základní terén podél severního okraje mapy a poskytla nám letecké základny, ze kterých můžeme v Anglii létat. Normandie 2 tuto zónu zcela přepracovává a dává nám všechny detaily, které byste očekávali podél pobřeží i mimo něj.

Výše můžete vidět některé z pobřežních oblastí zastoupených významnými památkami, jako je Dover a radarová instalace Chain Home, bílé útesy, Dungeness a Romney Marsh, Eastbourne a další.

Jsou zde města a vesnice, pevnosti, majáky a všechny další pamětihodnosti, které byste očekávali podél pobřežní oblasti na jihu Anglie. Podrobně jsou popsány také nechvalně proslulé pevnosti Maunsell na mořském přístupu k Londýnu a řece Temži.

Londýn

dcs normandy2 preview buckingham palace

Zdroj: Eagle Dynamics

Přestože nálety na slavné hlavní město byly v roce 1944 vzácné, díky Londýnu se mapa zdá být kompletní.

Jak můžete vidět, mapa obsahuje spoustu klíčových památek. Buckinghamský palác, Viktoriiny doky, Tower Bridge, Trafalgarské náměstí, katedrála svatého Pavla, spolu s desítkami a desítkami různých aktiv, které zahrnují železniční stanice, slavné londýnské dvoupatrové autobusy a další.

 

Pobřeží Normandie

dcs normandy2 preview2 coast fortifications

Zdroj: Eagle Dynamics

Významnou část této mapy tvoří normandské pobřeží s oblastmi s vysokými  podrobnostmi, které se táhnou zhruba mezi dvěma přístavními městy: Le Havre a Cherbourg-en-Cotentin. Mezi nimi se nacházejí slavná bojiště invaze operace Overlord v den D, která jsou dobře známá z nesčetných knih, filmů, filmů a příběhů vyprávěných o bitvách na těchto březích.

Vypadá to, že Ugra Media věnovala poměrně dost času podrobnému popisu jak okolní krajiny, měst, obcí a přístavů tohoto regionu, tak i jejich bojišť.

Slavná místa jako La Pointe du Hoc, Carentan, Bayeux, Caen a další jsou na tomto úseku zastoupena se všemi detaily, které jsme viděli na anglické straně v prvním díle. Nechybí ani pláže Utah, Omaha, Gold, Juno a Sword, které mají autenticky vypadající opevnění včetně bunkrů, dračích zubů a dalších překážek, jejichž cílem bylo ztížit spojeneckou invazi.

Paříž

dcs normandy2 preview2 paris park and eiffel

Zdroj: Eagle Dynamics

Významné evropské město, hlavní město Francie, město světla a domov mnoha slavných památek známých po celém světě. Paříž, stejně jako Londýn, podrobně prošel tým Ugra Media. Eiffelova věž, Panthéon, Palais Garnier, Vítězný oblouk, Musée du Louvre, katedrála Notre-Dame a další památky jsou tu a vykresleny poměrně detailně.

Město se může pochlubit klasickou architekturou ve stylu Paříže, kterou byste od realistického ztvárnění města očekávali. Nechybí ani slavné dostihové závody, průmyslová odvětví, scenérie kolem Versailles a samozřejmě francouzský venkov obklopující slavné město.

Letiště

dcs normandy2 preview airbase1

Zdroj: Eagle Dynamics

Pro Normandii 2 existuje nebo je plánován mnohem delší seznam leteckých základen a letišť. Samotná Normandie je poseta více než tuctem dočasných letišť, která vznikla téměř přes noc po úspěchu první invaze. Taktické spojenecké letectvo začalo z těchto polí létat jen několik dní po invazi 6. června a většina z těchto polí je na seznamu. Známá pole rozesetá po celém regionu sloužila také jako domovské základny několika německých letek.

Zde je úplný seznam francouzských letišť:

A1 Saint Pierre du Mont
A2 Cricqueville-en-Bessin
B17 Carpiquet
A12 Lignerolles
A14 Cretteville
A15 Maupertus
A16 Brucheville
A20 Lessay – оригинальны
A3 Cardonville
A4 Deux Jumeaux
A5 Chippelle
A7 Azeville
B9 Lantheuil
A17 Meautis
A21 Sainte-Laurent-sur-Mer
A24 Biniville
A6 Beuzeville
A8 Picauville
A9 Le Molay
B11 Longues-sur-Mer
B2 Bazenville
B3 Sainte-Croix-sur-Mer
B4 Beny-sur-Mer
B7 Rucqueville
B8 Sommervieu
Beauvais-Tille
Cormeilles-en-Vexin
Dinan-Trelivan
Fecamp_Benouville
Evreux
Guyancourt
Villacoublay
Saint-Andre de l Eure
Orly
Amiens_Glisy
Argentan
Avranches Le Val-Saint-Pere
Barville
Conches
Creil
Deauville
Essay
Flers
Goulet
Hauterive
Lonrai
Poix
Ronai
Rouen-Boos
Saint-Aubin
Triqueville
Vrigny
Broglie
Beaumont-le-Roger
Bernay Saint Martin

Letiště v Anglii

Chailey
Farnborough
Ford
Funtington
Gravesend
Heathrow
Kenley
Potřeby Oar Point
Tangmere
West Malling
Deanland
Friston
Lymington
Odiham
Stoney Cross

 

Vylepšené modelování motorů pro helikoptéry

Patří mezi ně Mi-24P, AH-64D a nový model motoru pro UH-1H.

Podle společnosti Eagle Dynamics by měl být nový model motoru pro Huey brzy k dispozici a společnost žádá o zpětnou vazbu, jakmile bude k dispozici.

Změny se provádějí proto, aby lépe odrážely skutečný provoz. Huey se potýkal s některými problémy, zejména ve velkých výškách/vysokých teplotách, a opravy by je měly vyřešit.

Úplnou zprávu společnosti Eagle Dynamic o této a dalších věcech si můžete prohlédnout na jejich webových stránkách, ale zde je část, která odpovídá změnám ve vrtulníku:

Během vývoje modulů Mi-24P a AH-64D probíhaly nové metody modelování motorů. Nový model motorů UH-1H byl v mnoha ohledech zkušebnou pro metody, které  pak použili v modelu motorů AH-64D. V průběhu let  shromažďovali zpětnou vazbu na DCS: UH-1H a díky uživatelům fóra; Piston85, Ramsay a dalším, přesně určili změny, které je třeba provést při vývoji nového modelu motoru. Nyní dokončují nasazení nového modelu motoru do UH-1H

Nový model představuje jemné doladění, které řeší následující problémy:

Některé parametry starého modelu motoru neodpovídaly svému reálnému protějšku, zejména v přechodových režimech.
Je třeba zlepšit shodu s teplotními režimy, aby odpovídaly reálnému protějšku. To zahrnuje EGT další parametry motoru založené na změnách nadmořské výšky a venkovní teploty.
Je třeba zlepšit modelování mechaniky tak, aby zahrnovalo nový model, který zohledňuje spojení volné turbíny a hlavního rotoru.
Nový model umožnil zlepšit detaily postupů spouštění a vypínání, které využívají rozšířené modelování kompresorů a volné turbíny.

Zdroj :