Dnes se podíváme na zprávy z vývoje DCS: F-100D Super Sabre, vylepšenou vegetaci v DCS, novinky z vývoje letounu Tornado a další novinky z posledních dvou týdeníků od Eagle Dynamics.

V poslední aktualizaci DCS Open Beta jste si mohli všimnout vylepšení procedurální rozmanitosti trávy a stínování v terénech, jako jsou DCS: The Channel a DCS: Syria. Pokračuje se ve vylepšování rozložení trávy napříč terénními dlaždicemi a stébla trávy se nyní ohýbají, aby bylo dosaženo přirozenějšího vzhledu. Tato technologie bude k dispozici v sadě TDK (Terrain Development Kit), která nabízí oficiálním mapám třetích stran možnost vylepšit realismus nízké úrovně i pro jejich terénní mapy.

V rámci trvalého závazku poskytovat všem bezproblémový a jednotný zážitek se ED odklání od tradičních stabilních a otevřených beta sestavení. Počínaje nadcházejícím vydáním přejde DCS na jedinou, jednotnou verzi. Cílem tohoto kroku je zefektivnit proces aktualizací, snížit roztříštěnost a zajistit, aby všichni piloti měli přístup k nejnovějším funkcím a vylepšením současně. Tento jednotný přístup nejen zjednoduší uživatelské prostředí, ale také umožní efektivnější vývojové cykly a podpoří soudržnější a propojenější komunitu.

Tým AviaStorm usilovně pracuje na přípravě velmi očekávaného modulu DCS: Tornado. Rádi se s vámi podělíme o zprávu o vývoji, abyste byli v obraze. Tornado prochází pečlivou péčí o detaily, aby byl zajištěn strhující a kvalitní modul.

F-100D Super Sabre

In Dev 19.01.2024.3

Zdroj: Eagle Dynamics

“Náš specializovaný tým absolvoval rozsáhlou cestu napříč Texasem, Georgií, Ohiem a Indianou a pečlivě skenoval letouny F-100, aby byla zaručena maximální kvalita a přesnost. S přispěním těchto neocenitelných zdrojů náš tým usměrňuje kreativitu a odborné znalosti, aby přivedl Super Sabre k životu a zajistil, že každý detail zachytí a zachová podstatu tohoto ikonického letounu.”

– Grinnelli Designs

In Dev 19.01.2024.5

Zdroj: Eagle Dynamics

Výjimečný zážitek se odehrál ve Fort Wayne v Indianě, kde se kvůli poruše palivového ventilu posledního létajícího letounu F-100 odehrál strhující týden. Tato nepředvídaná událost nabídla jedinečnou příležitost zapojit se do detailní údržby letounu, pořídit nezbytné zvuky a letecké záběry. Tyto zkušenosti, doplněné o poznatky veteránů, budou hrát zásadní roli při formování tohoto vysoce realistického modulu.

In Dev 19.01.2024.4

Zdroj: Eagle Dynamics

Projekt neustále pokračuje a zaměřuje se na vývoj komplexního a přesného letového modelu letounu Super Sabre. Kombinací výpočetních metod, reálných aerodynamických dat a testů v aerodynamickém tunelu tým pečlivě zdokonaluje model tak, aby přesně kopíroval složitou dynamiku skutečného letounu. Toto úsilí je důkazem odhodlání týmu poskytovat vysoce kvalitní a autentický zážitek ze světa DCS. Nezapomeňte se podívat na vývojový deník letounu F-100D: Cesta k realismu.

 

Vegetace

Hero2.png.490333d64b0fe507dba593ce3e1531e5

Zdroj: Eagle Dynamics

Na výše uvedeném snímku obrazovky vidíte výsledky vylepšeného procedurálního rozložení trávy na dlaždicích terénu. Ve srovnání s jinými typy vegetace, jako jsou keře nebo stromy, má tráva pravidelnější standardní geometrickou strukturu; tuto výhodu však převažuje obrovské množství výrazné a jemné flóry, kterou lze nalézt i na poměrně malých kouscích terénu.

Aby bylo možné zajistit interaktivitu a stabilní snímkovou frekvenci na jakýchkoli jiných než nejmenších mapách, byla metoda hrubé síly, kdy byla celá krajina pokryta modely jednotlivých stébel trávy, nepraktická. Proto nadále pracují v ED na efektivnějším přístupu k distribuci trávy a stínování trávy vylepšili pomocí ambientní okluze. Vylepšili také stínování vegetace vydáním Screen Space Shadows (SSS). Dále pracují na nových vizuálních efektech vegetace způsobených výbuchy, střelbou z děl a letadel.

Začíná nová éra

Hero1.png.083d67bfedbc568bcfba2b7476642c4e

Zdroj: Eagle Dynamics

Posledních několik let  DCS bylo ve dvou podobách: v otevřené betaverzi, která obsahuje nejnovější změny umožňující široké testování, a ve stabilní verzi, která vychází z nejnovější otevřené betaverze a neobsahuje žádné známé pády, proto se jí říká stabilní. V roce 2024 přejde ED na jednotné aktualizace systému DCS.

Tato změna byla častým požadavkem zákazníků a zefektivní proces vydávání. ED věří, že to také pomůže vyhnout se zmatkům ve verzích pro mise pro jednoho hráče i servery pro více hráčů. Počínaje první únorovou aktualizací tohoto roku provedeme stejné změny také v edici DCS pro Steam. Zůstaňte prosím naladěni na další podrobnosti.

AviaStorm: Tornado

Hero2.png.bc9d80d4e3b70791badfb3be08fcebd2

Zdroj: Eagle Dynamics

V současné době na projektu pracuje pět 3D umělců, což vyžaduje značné personální nasazení. Výsledkem této investice bude modul, který splní vaše očekávání.

Společnost AviaStorm měla možnost prozkoumat mnoho drobných detailů tohoto letounu pro úroveň detailů, kterou DCS vyžaduje. Takové detaily nemusí zpočátku vyniknout, nebo si jich dokonce většina zákazníků nevšimne, ale jsou klíčové v kontextu vytvoření mistrovského díla, kterým je Tornado. Příkladem je nouzová vzduchová klapka RAM a dvě chladicí klapky.

“Jsme odhodláni dosáhnout úrovně kvality, o kterou usilujeme my i společnost Eagle Dynamics a kterou očekávají zákazníci DCS.”

– AviaStorm

Growling Sidewinder

Partnerský program

S potěšením co nejsrdečněji blahopřejeme Growling Sidewinderovi, který se ujímá role partnera a ambasadora značky DCS. Jeho osvědčené odhodlání ho dostalu na palubu týmu ED. Prosím, podívejte se na GS Discord a sledujte oblohu pro některé exkluzivní nabídky, pouze na Youtube Growling Sidewinder!

 

Zdroj :