Téměř rok pracovalo 40 vývojářů na nové mapě pro DCS World. Developerský tým vytvořil tuto výbornou mapu s doposud nevídanými detaily a geografickou přesností. Od Dunkerkua bitvy o Británii až do konce války bylo na tomto poměrně malém území více leteckých bitev než kdekoli jinde v Evropě.

Spolu s novou mapou je dostupný v předběžném přístupu nový letoun. P-47D Thunderbolt by velmi úspěšný bojový letoun. 

Mapa Kanálu 

EN Hero1

DCS: The Channel je nyní dostupná v předběžném přístupu. Mapa pokrývá jihovýchod Anglie a severovýchod Francie.  Zahrnuje historická letiště, městské zástavby, silnice a železnice, přístavy a další prvky vhodné pro boje v Evropě v letech 1940-1945.

DCS: P-47D Thunderbold

EN Hero2

Tento týden nám přistál do DCS World nový letoun z obdobíp- 2. světové války P-47D. Republic P-47 Thunderbolt byl americký stíhací letoun, ve své době se stal největší a nejtěžší jednomístnou jednomotorovou stíhačkou s pístovým motorem, a to platí dodnes. Během války se stal jedním ze tří symbolů letectva USA (spolu s letouny Lockheed P-38 Lightning a North American P-51 Mustang). Přezdívalo se mu „Jug“ [pozn. 1] (jak pro typický profil trupu tak odvozováno i jako zkratka slova Juggernaut[1] – zastar. angl. pravopisu slova Džagannátha – moloch, nezadržitelný kolos) podle robustní konstrukce, která snesla velká bojová i silová zatížení.

DCS: P-47D  je navržen pro DCS World 2.5.6 a není kompatibilní se staršími verzemi simu. 

AIM-120 AMRAAM

AIM120 M4 a00 pressure

Jak již bylo dříve několikrát zmíněno, spousta práce byla věnována nové dynamice letu a obtékání střel. Pro každou variantu bylo provedeno více jak 250 různých výpočtů. Tyto výsledky umožnili simulovat přesnější aerodynamické vlastnosti.

Na rozdíl od starého modelu letové dynamiky střel obsahuje nový model vlastnosti stability a kontroly. Před zapálením a po vyhoření paliva jsou počítány mechanické vlastnosti, jako je těžiště, moment setrvačnosti. Mezi hlavní vylepšení dále patří revidovaná délka hoření raketového motoru, balistika a dolet a mnohem více.

Kompletní report z vývoje zde: AMRAAM REPORT PDF