DCS World

2021 Roadmap

F-16C Viper

Nejprve si představíme co čeká stávající moduly v roce 2021.

DCS: F/A-18C Hornet

Jedna z hlavních cílů ED je dokončení a vyřazení z předběžného přístupu modulu DCS:F/A-18C Hornet do konce prvního čtvrtletí letošního roku. V lednu dorazí nové funkce protiopatření, Elektronického útoku (EA), efekty rušišky radaru, radarové režimy SEA a Pohyblivé pozemní cíle (Ground Moving Target GTM), sdílení cílů (TXDSG), stránka paliva FUEL BIT, BDU-45 a BDU-45B cvičné pumy. Poté budou hlavními zbývajícími položkami: ATFLIR zaměřovací pod a AGM-88C HARM Pre Brief (PB) mód, AGM-84K SLAM-ER, spojené režimy autopilota (CPL). Po ukončení předběžného přístupu aktualizace nekončí. Pracovat se bude na AIM-7P, ACLS mod, WIDE ACM mod a Data Transfer Cartridge funkce. 

DCS: F-16C Viper

Jakmile bude Hornet mimo předběžný přístup, část vývojářů se přesune do týmu, který pracuje na Viperu. Na základě ohlasů uživatelů, je nejvyšší priorita dokončení radaru vzduch-vzduch, jeho režimů a funkcí, dále AGM-88C HARM režimimy, GPS/INS naváděné zbraně, systémy protiopatření, Vzduch-země režimy radaru, mark pointy, rozšíření možností ICP a MFD, nové možnosti zbraní a více.

DCS: A-10C II Tank Killer

Hawg je téměř kompletní, ale čeká ho ještě několik nových funkcí v roce 2021. Jde například o ARC-210 radio, aktualizace Tactical Awareness Display (TAD), změny u zahcytávání cílů opticky naváděném Mavericku a dlouhá verze AN/ALQ-184 ECM podu.

DCS: Supercarrier

Většina úsilí na modulu Supercarrier je zaměřena na 3D prostředí pro “Ready Room”, Air Boss Stanoviště (PriFly) a palubní hangár. Další úkoly pro rok 2021 obsahují obsluhu na palubě při vzletu a přistání letadel, unikátní radiové kanály pro různé kontrolory a mnuální ovládání LSO.

 

Nová letadla

DCS World

Mosquito FB Mk.VI

DCS: Mosquito FB MK.VI

První nový letoun, se kterým se budeme moci prolétnout v roce 2021 bude Mosquito FB MK.VI. Bude první vícemotorový letoun s více členy posádky pro DCS World z období 2. světové války. Mosquito by mělo přilétnout do předběžného přístupu na konci 1. čtvrtletí roku 2021.

Mi-24P

DCS: Mi-24P

Ruská útočná helikoptéra, v NATO označována jako Hind je smrtící zbraň vyzbrojená protitankovými naváděnými střelami, dvouhlavňovým 30mm kanónem, neřízenými raketami, pumami … Modul umožní kooperativní ovládání v multiplayeru z přední i zadní sedačky helikoptéry. Detailnost a propracovanost by měla být na vyšší úrovni než je u Mi-8MTV2. Bude zde samozřemě možnost převážení nákladů a posádky. Mi-24P nastaví novou laťku pro budoucí bojové helikoptéry v DCS WOrld. Mi-24P by mělo poprvé vzlétnout v DCS World ve 2. čtvrtletí roku 2021.

AH-64D

DCS: AH-64D

Jako nejnovější a překvapivý projek pro DCS World  je AH-64D. Mělo by se jednat o nejvěrnější simulaci této bojové helikoptéry na PC. Jako u Mi-24P, půjde i zde zvolit pozici ve které usedneme do heli jak v singlayeru, tak v multiplayeru. Půjde o verzi Block II, AH-64D je vyzbrojena naváděnými protitankovými střelami Helfire, neřízenými raketami a 30mm kanónem sledujícím pohyb hlavy. Předběžný přstup je plánován na 3 čtvrtletí roku 2021 a předprodej bude zahájen v únoru s 30% slevou.

A teď trochu smutná zpráva:

Vzhledem k novým zákonům Ruské federace týkajícím se shromažďování informací o ruském vojenském vybavení jsme museli přehodnotit naše plány na přidání nových systémů do Ka-50. Pokračujeme v aktualizaci kokpitu i vysoce podrobného aktualizovaného externího modelu.

ED

M.A.C

Modern Air Combat (MAC)

I přes nedostatek informací o tomto projektu je stále na živu a práce pokračují. Velká část práce zůstává na nových herních režimech, aktualizaci 3D modelů a kokpitů pro letadla MAC, vytvoření nového „průvodce“ správce vstupů a pokračování v práci na novém grafickém uživatelském rozhraní. Předpokládané vydání bylo 3. čtvrtletí 2021, ale nyní je odsunuto na 4. čtvrtletí 2021.

Mapy

U  map od ED se budou i nadále řešit chyby a vylepšovat  mapy Perského zálivu, Kavkazu a Nevady. Většina  prací je však zaměřena na mapu The Channel a nadcházející bezplatnou mapu Mariánské ostrovy.

The Channel

The Channel

Pokračuje se  v rozšiřování této mapy o další letiště, včetně slavných letišť Biggin Hill RAF a Eastchurch v Anglii, dvou nových pokročilých přistávacích draháchy a mnoha nových orientačních bodů. Finální verzi mapy kanálu plánují vydat v 1. čtvrtletí roku 2021.

 

Mariana Islands

Mariánské ostrovy

Tato mapa, která má být vydána ve 2. čtvrtletí 2021, bude nejdříve novodobým zobrazením a bude zahrnovat Andersen AFB a několik dalších letišť na ostrovech. V kombinaci s balíčkem Chinese Assets Packnatanou zajímavé možnosti užít si let. Je stále plánována jako bezplatná mapa a později bude sloužit jako základ pro první mapu Pacifiku ve druhé světové válce.

 

Nové mraky

Volumetric

No Name

Čekání je téměř u konce a nové mraky pro DCS World budou představeny v 1. čtvrtletí roku 2021. Kromě toho, že budou nové mraky vizuálně ohromující, budou blokovat vizuální a optický senzor a budou synchronizovány online. Zpočátku bude vydán nový cloudový systém s řadou předvoleb počasí, které vyhoví většině scénářů při budování misí. Později v tomto roce bude aktualizován nástroj Počasí v editoru misí, který umožní jemnější ovládání mraků pomocí dynamického systému počasí založeného na pokročilejším meteorologickém enginu.

nové Visuální efekty 

No Name

Některé z nových / vylepšených vizuálních efektů ve vývoji pro rok 2021 zahrnují:

 • Vylepšené ovlivňování efektů rotoru vrtulníku nad vodou a zemí
 • Kouř a pohon za střelami
 • Prach za pozemními jednotkami
 • Sonické rázové kužely
 • Výbuch paliva
 • Efekty dopadu střel do vody
 • Vylepšené exploze
 • Kouřové granáty

Doplňovat se budou v průběhu roku

Dynamická kampaň

Tento obrovský úkol je v přípravě již více než dva roky . Kampaň je založena na strategii Real-Time Strategy (RTS), která zohledňuje zdroje, zóny kontroly, logistiku, dostupné síly a systém strategického rozhodování. I když  interní testování bude pokračovat v 1. čtvrtletí roku 2021,  je stále příliš brzy na odhad data vydání. Doufáme však, že externí beta testování bude plánováno na Q2 / Q3 2021.

 

Vulkan API a Multi-threading

Díky integraci těchto API bude DCS těžit ze zlepšeného výkonu v celém rozsahu, včetně virtuální reality. Toto byl podstatný úkol vyvinout a integrovat API do  kódové jádra, ale blíží se konec této cesty a očekává se, že bude k dispozici ve 3. čtvrtletí tohoto roku.

Model poškození

Progress

No Name

Na konci roku 2020 byl vydán nový systém poškození modelu  letadel druhé světové války. Ačkoli některé věci zůstávají, většina  práce na této aktualizaci v roce 2021 se zaměří na uvedení technologie do moderních letadel, jako jsou F / A-18C Hornet, F-16C Viper a A-10C II Tank Killer. Jedná se o probíhající proces, který, snad bude realizován ve fázích během druhé poloviny roku 2021.

Air Traffic Control (ATC)

V uplynulém roce byly práce na ATC primárně na modulu Supercarrier. Nyní, když se systém ATC Supercarrier blíží dokončení, přechází práce  k rádiové komunikaci ATC na letišti. Vzhledem k rozsahu DCS World to není jednoduchý úkol a bude vyžadovat tři samostatné systémy ATC: Western Modern Day, Eastern Modern Day a druhá světová válka. Protože toto úsilí bude vyžadovat velké množství nových rádiových hlasových přenosů, využije se také této příležitosti k aktualizaci rádiové komunikace pro další subjekty, jako jsou členové letu, další lety, AWACS, tankery atd.

Tento vývoj bude pokračovat i v roce 2021, ale není přesné datum vydání.

FLIR

Nový a vylepšený Forward Looking Infrared

Na moderním bojišti je povinné realistické vykreslování senzorů FLIR, a to nejen pro letadla, ale také pro pozemní jednotky, bezpilotní systémy a video ze senzorů zbraní. Vzhledem k potřebě vytvořit základní technologii a poté vytvořit termální mapy pro všechny objekty světa, povrchy terénu a jednotky to byl docela velký úkol. Bude se dále rozvíjet až do roku 2021 a doufejme, že toto nové vylepšení FLIR přijde ve 3. čtvrtletí 2021.

 

AI Jednotky

Nové a aktualizované 

Protože DCS World je postaven na projektu trvajícím téměř dvě desetiletí, některé jednotky nyní ukazují svůj věk a budou aktualizovány po celý rok. Je také důležité, přidat nové jednotky. Zde jsou některé z položek, které se plánují na rok 2021:

 • Velké letouny: B-52H, Tu-95MS, Tu-142, B-1B, IL-38, and Tu-160
 • Námořní letouny: S-3B and SH-60B
 • Pozemní jednotky: M1A2, AMX-56 Leclerc, Wespe Sd.Kfz.124, KS-19 100mm ADA, Son-4 “Flap Wheel” radar, C1 Ariete, Pantsir SA-22 “Greyhound”, and S-300/SA-10 “Grumble”

Vylepšení AI

Chování

No Name

V současné době je velká část  úsilí na AI zaměřena na chování letadel AI, v souladu s novým modelováním poškození a v souladu s logickými a srozumitelnými pravidly a postupy. Nová ATC a rádiová komunikace budou navíc vyžadovat značné množství inženýrství AI. Tato práce pokračuje a pravděpodobně nikdy nebude dokončena, ale měli by jsme se dočkat během druhé poloviny roku 2021 podstatných vylepšení.