DCS World

2021 Roadmap

F-16C Viper

Zdroj: Eagle Dynamics

Nejprve si představíme co čeká stávající moduly v roce 2021.

DCS: F/A-18C Hornet

Jedna z hlavních cílů ED je dokončení a vyřazení z předběžného přístupu modulu DCS:F/A-18C Hornet do konce prvního čtvrtletí letošního roku. V lednu dorazí nové funkce protiopatření, Elektronického útoku (EA), efekty rušišky radaru, radarové režimy SEA a Pohyblivé pozemní cíle (Ground Moving Target GTM), sdílení cílů (TXDSG), stránka paliva FUEL BIT, BDU-45 a BDU-45B cvičné pumy. Poté budou hlavními zbývajícími položkami: ATFLIR zaměřovací pod a AGM-88C HARM Pre Brief (PB) mód, AGM-84K SLAM-ER, spojené režimy autopilota (CPL). Po ukončení předběžného přístupu aktualizace nekončí. Pracovat se bude na AIM-7P, ACLS mod, WIDE ACM mod a Data Transfer Cartridge funkce.

DCS: F-16C Viper

Jakmile bude Hornet mimo předběžný přístup, část vývojářů se přesune do týmu, který pracuje na Viperu. Na základě ohlasů uživatelů, je nejvyšší priorita dokončení radaru vzduch-vzduch, jeho režimů a funkcí, dále AGM-88C HARM režimimy, GPS/INS naváděné zbraně, systémy protiopatření, Vzduch-země režimy radaru, mark pointy, rozšíření možností ICP a MFD, nové možnosti zbraní a více.

DCS: A-10C II Tank Killer

Hawg je téměř kompletní, ale čeká ho ještě několik nových funkcí v roce 2021. Jde například o ARC-210 radio, aktualizace Tactical Awareness Display (TAD), změny u zahcytávání cílů opticky naváděném Mavericku a dlouhá verze AN/ALQ-184 ECM podu.

DCS: Supercarrier

Většina úsilí na modulu Supercarrier je zaměřena na 3D prostředí pro “Ready Room”, Air Boss Stanoviště (PriFly) a palubní hangár. Další úkoly pro rok 2021 obsahují obsluhu na palubě při vzletu a přistání letadel, unikátní radiové kanály pro různé kontrolory a mnuální ovládání LSO.

 

Nová letadla

DCS World

Mosquito FB Mk.VI

Zdroj: Eagle Dynamics

DCS: Mosquito FB MK.VI

První nový letoun, se kterým se budeme moci prolétnout v roce 2021 bude Mosquito FB MK.VI. Bude první vícemotorový letoun s více členy posádky pro DCS World z období 2. světové války. Mosquito by mělo přilétnout do předběžného přístupu na konci 1. čtvrtletí roku 2021.

Mi-24P

Zdroj: Eagle Dynamics

DCS: Mi-24P

Ruská útočná helikoptéra, v NATO označována jako Hind je smrtící zbraň vyzbrojená protitankovými naváděnými střelami, dvouhlavňovým 30mm kanónem, neřízenými raketami, pumami … Modul umožní kooperativní ovládání v multiplayeru z přední i zadní sedačky helikoptéry. Detailnost a propracovanost by měla být na vyšší úrovni než je u Mi-8MTV2. Bude zde samozřemě možnost převážení nákladů a posádky. Mi-24P nastaví novou laťku pro budoucí bojové helikoptéry v DCS WOrld. Mi-24P by mělo poprvé vzlétnout v DCS World ve 2. čtvrtletí roku 2021.

AH-64D

Zdroj: Eagle Dynamics

DCS: AH-64D

Jako nejnovější a překvapivý projek pro DCS World  je AH-64D. Mělo by se jednat o nejvěrnější simulaci této bojové helikoptéry na PC. Jako u Mi-24P, půjde i zde zvolit pozici ve které usedneme do heli jak v singlayeru, tak v multiplayeru. Půjde o verzi Block II, AH-64D je vyzbrojena naváděnými protitankovými střelami Helfire, neřízenými raketami a 30mm kanónem sledujícím pohyb hlavy. Předběžný přstup je plánován na 3 čtvrtletí roku 2021 a předprodej bude zahájen v únoru s 30% slevou.

A teď trochu smutná zpráva:

Vzhledem k novým zákonům Ruské federace týkajícím se shromažďování informací o ruském vojenském vybavení jsme museli přehodnotit naše plány na přidání nových systémů do Ka-50. Pokračujeme v aktualizaci kokpitu i vysoce podrobného aktualizovaného externího modelu.

ED

M.A.C

Modern Air Combat (MAC)

I přes nedostatek informací o tomto projektu je stále na živu a práce pokračují. Velká část práce zůstává na nových herních režimech, aktualizaci 3D modelů a kokpitů pro letadla MAC, vytvoření nového „průvodce“ správce vstupů a pokračování v práci na novém grafickém uživatelském rozhraní. Předpokládané vydání bylo 3. čtvrtletí 2021, ale nyní je odsunuto na 4. čtvrtletí 2021.

Mapy

U  map od ED se budou i nadále řešit chyby a vylepšovat  mapy Perského zálivu, Kavkazu a Nevady. Většina  prací je však zaměřena na mapu The Channel a nadcházející bezplatnou mapu Mariánské ostrovy.

The Channel

Zdroj: Eagle Dynamics

The Channel

Pokračuje se  v rozšiřování této mapy o další letiště, včetně slavných letišť Biggin Hill RAF a Eastchurch v Anglii, dvou nových pokročilých přistávacích draháchy a mnoha nových orientačních bodů. Finální verzi mapy kanálu plánují vydat v 1. čtvrtletí roku 2021.

 

Mariana Islands

Zdroj: Eagle Dynamics

Mariánské ostrovy

Tato mapa, která má být vydána ve 2. čtvrtletí 2021, bude nejdříve novodobým zobrazením a bude zahrnovat Andersen AFB a několik dalších letišť na ostrovech. V kombinaci s balíčkem Chinese Assets Packnatanou zajímavé možnosti užít si let. Je stále plánována jako bezplatná mapa a později bude sloužit jako základ pro první mapu Pacifiku ve druhé světové válce.

 

Nové mraky

Volumetric

No Name

Zdroj: Eagle Dynamics

Čekání je téměř u konce a nové mraky pro DCS World budou představeny v 1. čtvrtletí roku 2021. Kromě toho, že budou nové mraky vizuálně ohromující, budou blokovat vizuální a optický senzor a budou synchronizovány online. Zpočátku bude vydán nový cloudový systém s řadou předvoleb počasí, které vyhoví většině scénářů při budování misí. Později v tomto roce bude aktualizován nástroj Počasí v editoru misí, který umožní jemnější ovládání mraků pomocí dynamického systému počasí založeného na pokročilejším meteorologickém enginu.

nové Visuální efekty 

No Name

Zdroj: Eagle Dynamics

Některé z nových / vylepšených vizuálních efektů ve vývoji pro rok 2021 zahrnují:

 • Vylepšené ovlivňování efektů rotoru vrtulníku nad vodou a zemí
 • Kouř a pohon za střelami
 • Prach za pozemními jednotkami
 • Sonické rázové kužely
 • Výbuch paliva
 • Efekty dopadu střel do vody
 • Vylepšené exploze
 • Kouřové granáty

Doplňovat se budou v průběhu roku

Dynamická kampaň

Tento obrovský úkol je v přípravě již více než dva roky . Kampaň je založena na strategii Real-Time Strategy (RTS), která zohledňuje zdroje, zóny kontroly, logistiku, dostupné síly a systém strategického rozhodování. I když  interní testování bude pokračovat v 1. čtvrtletí roku 2021,  je stále příliš brzy na odhad data vydání. Doufáme však, že externí beta testování bude plánováno na Q2 / Q3 2021.

 

Vulkan API a Multi-threading

Díky integraci těchto API bude DCS těžit ze zlepšeného výkonu v celém rozsahu, včetně virtuální reality. Toto byl podstatný úkol vyvinout a integrovat API do  kódové jádra, ale blíží se konec této cesty a očekává se, že bude k dispozici ve 3. čtvrtletí tohoto roku.

Model poškození

Progress

No Name

Zdroj: Eagle Dynamics

Na konci roku 2020 byl vydán nový systém poškození modelu  letadel druhé světové války. Ačkoli některé věci zůstávají, většina  práce na této aktualizaci v roce 2021 se zaměří na uvedení technologie do moderních letadel, jako jsou F / A-18C Hornet, F-16C Viper a A-10C II Tank Killer. Jedná se o probíhající proces, který, snad bude realizován ve fázích během druhé poloviny roku 2021.

Air Traffic Control (ATC)

V uplynulém roce byly práce na ATC primárně na modulu Supercarrier. Nyní, když se systém ATC Supercarrier blíží dokončení, přechází práce  k rádiové komunikaci ATC na letišti. Vzhledem k rozsahu DCS World to není jednoduchý úkol a bude vyžadovat tři samostatné systémy ATC: Western Modern Day, Eastern Modern Day a druhá světová válka. Protože toto úsilí bude vyžadovat velké množství nových rádiových hlasových přenosů, využije se také této příležitosti k aktualizaci rádiové komunikace pro další subjekty, jako jsou členové letu, další lety, AWACS, tankery atd.

Tento vývoj bude pokračovat i v roce 2021, ale není přesné datum vydání.

FLIR

Nový a vylepšený Forward Looking Infrared

Na moderním bojišti je povinné realistické vykreslování senzorů FLIR, a to nejen pro letadla, ale také pro pozemní jednotky, bezpilotní systémy a video ze senzorů zbraní. Vzhledem k potřebě vytvořit základní technologii a poté vytvořit termální mapy pro všechny objekty světa, povrchy terénu a jednotky to byl docela velký úkol. Bude se dále rozvíjet až do roku 2021 a doufejme, že toto nové vylepšení FLIR přijde ve 3. čtvrtletí 2021.

 

AI Jednotky

Nové a aktualizované

Protože DCS World je postaven na projektu trvajícím téměř dvě desetiletí, některé jednotky nyní ukazují svůj věk a budou aktualizovány po celý rok. Je také důležité, přidat nové jednotky. Zde jsou některé z položek, které se plánují na rok 2021:

 • Velké letouny: B-52H, Tu-95MS, Tu-142, B-1B, IL-38, and Tu-160
 • Námořní letouny: S-3B and SH-60B
 • Pozemní jednotky: M1A2, AMX-56 Leclerc, Wespe Sd.Kfz.124, KS-19 100mm ADA, Son-4 “Flap Wheel” radar, C1 Ariete, Pantsir SA-22 “Greyhound”, and S-300/SA-10 “Grumble”

Vylepšení AI

Chování

No Name

Zdroj: Eagle Dynamics

V současné době je velká část  úsilí na AI zaměřena na chování letadel AI, v souladu s novým modelováním poškození a v souladu s logickými a srozumitelnými pravidly a postupy. Nová ATC a rádiová komunikace budou navíc vyžadovat značné množství inženýrství AI. Tato práce pokračuje a pravděpodobně nikdy nebude dokončena, ale měli by jsme se dočkat během druhé poloviny roku 2021 podstatných vylepšení.

 

Zdroj :