Zdravím všechny virtuální piloty. Ve středu jsme se dočkali otevřené bety simulátoru DCS World 2.7.0. O vydání a největších přínosech jsme si již napsali. Dnes si to trochu zrekapitulujeme a podíváme více do hloubky.

 

Aktualizace přinesla i spoustu vylepšení a oprav pro Horneta a Vipera. Další moduly samozřejmě nezůstali bez povšimnutí a také se dočkali změn. Další důležitou součástí balíčku byl i nový model poškození a efekty požáru pro letouny z období 2. světové války a přidalo se k nim vylepšení technologie listů vrtule.

Kvůli novinkám dostal spoustu vylepšení i Editor misí a grafické rozhraní. Vylepšení se dočkalo i ozvučení simulátoru.

Kompletní seznam změn

Kdo si chce radost z nové aktualizace ještě vylepšit, má možnost a na e-shopu ED jsou připraveny jarní slevy do 2. května 2021. Slevy jsou ve výši až 50% na většinu modulů pro DCS World.

EDGE 2.7

EDGE??? Pro neznalé a nováčky: Edge zde není prohlížeč od microsoftu, EDGE je engine na kterém běží svět v DCS World.

Hero1.png

Další vylepšení

Možnost umístit hráčova k klientská letadla na jakoukoli  vhodnou pozici vám nyní umožní vytvořit lepší základny a FOB v různém terénu. Nové přizpůsobení s čtvercovými oblastmi, umožní tvůrcům misí vytvářet koridory, hranice a další nové aktivační (Trigger) zóny. Nyní je také dostupná nová možnost palby pro AAA.

Hero2.png

Nový 3D náhled pro výstroj a výzbroj letadel v editoru misí

Všechny zbraně a umístění byli přejmenovány a struktura byla změněna s detaily, které lépe zobrazí naložení a nátěry, což umožní vytvořit si lepší představu o letadlu při konfiguraci mise.

Hero4.png

Systém počasí

Nové mraky byly jedna z nejočekávanějších novinek této aktualizace. Očekává se, že uživatelé najdou nějaké chybičky a ty by měli být brzo odstraněny.

Prioritou v práci na novém počasí je úprava široké škály senzorů, zbraní a jejich interakce s novým prostředím a také chování AI v různých podmínkách. Toto je důležité především pro vzdušné souboje na krátkou vzdálenost s přímou viditelností. Mraky jsou prvním bodem významných úprav a vylepšení meteorologického systému.

Hero5.png

Model poškození – efekty požáru, oheň

Slibované vylepšení modelu poškození konečně dorazilo a pokud splní vše, co mělo, tak se máme na co těšit. Nový model poškození by měl počítat s typem střely a místem zásahu, kde by mělo být rozdílné poškození jak draku letounu tak vnitřních systémů. To by měl být začátek nové hlavní změny poškození a celkových efektů během bitev v 2. světové válce. Uvidíme jakého dalšího vylepšení se dočkáme.

Hero6.png

Nové logika při soubojích s AI v období 2.světové války

AI by mělo více reagovat na pozice nepřítele, jeho směr útoku atd… Chování by se mělo měnit více než doteď při změně obtížnosti, respektive při změně úrovně AI. Je to však začátek velmi dlouhé cesty k lepšímu a věrohodnějšímu chování AI.

Hero7.png

WWII Nová technologie vrtulí

Další částí aktualizace 2.7 je unikátní technologie, která počítá pozici každého listu vrtule a generuje obraz, tak jak by ho vnímalo lidské oko v závislosti na jejím pohybu.

Tento přístup umožňuje plynulejší přechod listů vrtule z nehybného stavu do volnoběžných otáček, pojezdu, vzletu, spolu s různou změnou výhledu přes vrtuli, rychlosti letadla, nastavení výkonu a natočení listů vrtule.

-50% Slevy

Hero8.png

Do 2. května 2021 tu máme jarní slevy na většinu modulů pro DCS World

Vyjmuto z 50% slev:

30%

 • DCS: P-47D Thunderbolt
 • DCS: The Channel Map
 • DCS: F/A-18C Hornet
 • DCS: F-16C Viper
 • DCS: A-10C II Warthog
 • DCS: Supercarrier

25%

DCS: Syria Map

20%

DCS: JF-17 Thunder

15%

DCS: F-14 Tomcat

Bez slevy

 • DCS: AV-8B Sky Warrior Campaign
 • DCS: F/A-18C Hornet Rising Squall Campaign
 • DCS: F-14A Zone 5 Campaign
 • DCS: F-16C Viper Red Flag 21-1 Campaign
 • DCS: F-5E Black Sea Resolve ’79 Campaign
 • DCS: F/A-18C Operation Pontus Campaign
 • New campaigns released with 2.7.0
 • Mi-24P Hind