Vítejte u dalšího týdeníku pro DCS World. Bohužel kvůli mé časové tísni opět pozdě.

Dnes nás čekají zprávy o mapě DCS: The Channel, která se blíží k finální verzi. Mapa brzy dostane nějaké vylepšení a optimalizaci.

DCS: F-16C Viper brzy obdží opravu bugů a nové funkce, na které se podíváme níže. 

A nesmíme zapomenout na DCS: F/A-18C Hornet, který se dočká taktéž nových funkcí i nějakých oprav stávajících bugů.

V poslední aktualizaci pro otevřenou betu jsme dostali i balíček některých nových jednotek.

Tak pojďme na to!

 

DCS: The Channel

Přípravy na finální vydání

Hero1.png

Tým ED pracuje na vyřešení kolizí se statickými objekty na všech dostupných letištích. Logika pojíždění AI bude vylepšena.

Vyřešeno by mělo být mnoho kosmetických bugů a byly přidány nové unikátní objekty a podpůrné zázemí pro realističtější pocit. Vylepšení se také dočkali síť cest a železnice, Citadela dÁrras a další. Oblast okolo města Amiens byla přepracována a dostala detailnější budovy, stromy a keře.

Brzy by měla do mapy zamířit i věznice v Amiens, která bude mít vylepšený strukturální model poškození.

 

DCS: F-16C Viper

Development Report

Hero2.png

Práce pokračují podle plánu a my se brzy dočkáme nových funkcí, jako první se začíná pracovat na Wind Corrected Munitions Dispenser (WCMD), nebo “Wick-Mid”, dorazí pro DCS: F-16C Viper na konci léta.

WCMD je kontejnerová munice, která koriguje účinky větrných podmínek při shozu a nepřesnosti balistické křivky, pro přesné navedení submunice na cíl. Jednoduše řečeno: z hloupé munice udělá WCMD munici chytrou. Po přidání této zbraně budete moci nezávisle na sobě přiřadit více WCMD k cílům v jednom průletu (s použitím více řídicích bodů jako cílů). Verze WCMD zahrnují CBU-103 s 202 kusy submunice BLU-97B a CBU-105 s 10 kusy submunice BLU-108 Sensor Fuzed Weapon (SFW). 

Hero3.png

V tomto videu se podíváme na zbraň AGM-154A Joint Standoff Off Weapon (JSOW) pro letoun Viper. JSOW je bezpilotní klouzavá puma, která váží přibližně 1 000 liber. Má dolet až 70 mil v závislosti na výšce odpalu a rychlosti letu. Jedná se o zbraň typu “vystřel a zapomeň”, která k dosažení určeného cíle využívá INS a GPS (Sensor Point of Interest – SPI).

 

DCS: F/A-18C Hornet

Development Progress

Hero4.png

Pravděpodobně jedním z nejsložitějších a nejzmatenějších aspektů provozu Hornetu je správné používání radaru vzduch-vzduch. Na lepší pochopení je tu toto video, které umožní lépe pochopit a úspěšněji používat tento radar.

 

Hero5.png

 

JHMCS Zarovnání 

Při studeném startu bude nyní systém JHMCS vyžadovat seřízení. To je nutné provést, aby se předešlo problémům se zarovnáním symbologie. Pokud provádíte automatické spuštění, zarovnání bude provedeno za vás. 

Vzhledem k tomu, že nový proces je povinný při studeném startu, přidali chlapci z ED nový návod popisující postup zarovnání JHMCS.

NASAMS

Nová pozemní jednotka

Hero6.png

 

NASAMS (National Advanced Surface to Air Missile System)

NASAMS je norský systém SAM středního dosahu, který byl zaveden v polovině 90. let. Využívá osvědčené střely AIM-120 AMRAAM a v kombinaci s radarem MPQ-64 Sentinel 3D představuje velkou hrozbu pro letadla a vrtulníky v malých a středních výškách. 

Typická baterie se skládá ze 3 odpalovacích zařízení, z nichž každé má 6 střel, radarové jednotky a jednotky řízení palby FDC. Systém NASAMS je ve výzbroji řady zemí, včetně USA. Používá se zejména k ochraně vysoce cenných cílů, jako je Bílý dům ve Washingtonu.

Tato pozemní jednotka je nyní k dispozici v nejnovější aktualizaci Open Beta.