Jelikož se po vydání MSFS zdají oblaka v ostatních simech jako z dob win 95, nemusíme se moc obávat, že to tak zůstane na dlouho. ED již delší dobu pracuje na novém systému počasí.

 

Nafouklé bílé mraky

Zatímco DCS World je obecně vizuálně povedený s jedněmi z nejlepších světelných efektů a textur, v roce 2020 je jasné, že zastaralý  systém oblaků vypadající, že běží ještě na základu z simulátoru Flanker 2.0 je již zcela nedostačující a snižuje zážitek z létáni. Nový Microsoft Flight Simulator  na vrcholu s rozmanitostí a vizuální kvalitou v jeho volumetrickým systému mračen. DCS World má nafouklé bitmapové mraky a oddělené vrstvy.

Horší je, že současný systém není sdílen v síti, takže umístění oblaků by pro mě bylo jiné než pozice oblaků pro někoho jiného. Ve světě stíhaček, kde jsou rakety často mimo vizuální dosah, na tom záleží méně, ale pro piloty druhé světové války je to hodně důležité – něco, do čeho se série dostala.

Takže s tím vším souvisí…. Nové mraky! 

dcs world clouds

Žádné zprávy, které by přímo vyjadřovali proces s novýmy mraky nemáme, ale pozorní čtenáři si jistých ukázek přeci jen mohli povšimnout. Jeden záběr se objevil v poslední zprávě od ED a něco bylo možné vidět loni v říjnu na obrázku s MiG-29. dcs new cloudsJe zřejmé, že práce již probíhají a my jsme svědky některých působivých funkcí se strukturami, vrstvy a stínování mezi mraky!

Je tu ještě jeden obrázek, který ukazuje mraky na tom, co vypadá jako kavkazská mapa. Je to na Facebooku a e-mailových verzích bulletinu.

dcs world clouds newsletter bg

Pokrok v oblasti HARM a Maverick pro F-16

 DCS: F-16C nebyl zcela využitelný, protože se zde stále nepoštěstilo s využitím dvou zásadních zbraňových systémů AGM-65 Maverick a AGM-88 HARM.

“Primární vývojové položky pro Viper zůstávají AGM-65 Maverick a AGM-88C HARM v HARM As Sensor (HAS). Ty byly zavedeny do našich interních sestavení dnes, a budou předmětem testování v příštích několika dnech. Počáteční testy jsou dobré, ale existuje několik položek k doladění.”

Matt Wagner

Toto je dobrá zpráva. Čekání bylo dlouhé, ale dostáváme se již ke konci. Matt nedává žádné sliby, ale doufá, že zahrnout oba systémy do bety v září je pravděpodobné. Tyto dva obrázky ukazují na, co Matt napsal.

ed f 16c mav wip ed f 16c harm has mode

Samozřejmě dostat AGM-88 na Viper je jen prvním krokem. Blok 50 má schopnost připojit HTS pod, který poskytuje mnohem jasnější obraz o hrozbách  SAMu.

Přečtěte si kompletní aktualizaci zde.

Nové aktualizace F-14

hero3 2

Tento týden Open Beta přinesla některá vylepšení pro DSC: F-14 a mnoho z nich stojí za zmínku. Zde je seznam změn a aktualizací:

  • Nové animace požáru a kouře  motorů a kompresorovu (WIP)
  • Opravy byly provedeny na Cage Bear kampani
  • Několik oprav v rychlých misích
  • Opravena chyba, kdy se jas indexátoru AOA zvýšil/snížil