Ti, kteří se diví, proč jsme o projektu DCS: Eurofighter už nějakou dobu neslyšeli, si mohou oddechnout, protože projekt je stále živý a nyní je pod křídly jednoho z nejzkušenějších vývojářů třetích stran DCS World – společnosti Heatblur! Toto oznámení vdechuje projektu nový život a tohle o něm víme!

O vývojářích hry DCS: Eurofighter, společnosti TrueGrit Virtual Technologies, jsme toho už nějakou dobu moc neslyšeli. Tým měl impozantní reference a solidní talent, ale notně přebíjel zkušenosti a podle prohlášení společností TrueGrit a Heatblur se týmy začátkem roku sešly, aby vypracovaly nový plán a partnerství.

Na začátek si projdeme citace z facebookového profilu TrueGrit Virtual Technologies:

Vážená komunita,
během několika posledních měsíců vývoje letounu Eurofighter Typhoon jsme dospěli do bodu, kdy nám bylo jasné, že složitost projektu v kombinaci s naším jasným slibem, že vám dodáme jen to nejlepší, vyžaduje změnu taktiky.
K osvědčeným vojenským tradicím vždy patřilo hledání spojenců a spojování sil v případě potřeby. A kdo by mohl být pro mladého a stále rostoucího vývojáře, jako je TrueGrit, lepším partnerem než nejzkušenější vývojář s nejvyšším oceněním v komunitě DCS? Jakmile jsme začali zkoumat možnost partnerství s Heatblur, bylo okamžitě jasné, jak dokonalá shoda z toho vyplynula. Bratři ve zbrani byl vždy vynikající koncept. Ale ještě lepší je spojení s rodinou. A to je přesně to, co jsme udělali.
Dlouholeté zkušenosti společnosti Heatblur s vývojem dokonalých modulů pro DCS v kombinaci s odbornými znalostmi společnosti TrueGrit v oblasti stíhačky Eurofighter Typhoon zajistí, že budeme moci dodržet slib – přinést vám nejmodernější a nejschopnější stíhačku v historii DCS.My v TrueGritu jsme více než nadšeni, že po důkladné přípravě tohoto silného partnerství se s vámi konečně můžeme podělit o tyto neuvěřitelné novinky. Tato další kapitola v přinášení nejmodernějšího letounu do DCS bude plná vzrušení a výzev a my jsme velmi hrdí, že tuto cestu můžeme podniknout společně s Heatblur a vámi.
Gero Finke & Team TrueGrit
 
 
Vážení,
v letošním roce jsme zahájili novou cestu a éru společnosti Heatblur, která se vyznačuje nebývalým růstem schopností a investic, a to vše proto, abychom pomohli dosáhnout našich největších snů a cílů. Jedním z těchto snů je možnost spolupracovat s těmi nejlepšími, nejtalentovanějšími a nejzajímavějšími lidmi v oboru a dnes jsme tak neuvěřitelně nadšeni a hrdí, že můžeme oznámit naše partnerství se společností TrueGrit a přírůstek DCS Eurofighter do rodiny Heatblur!
Díky dokončení našich současných produktů a vývoji našeho budoucího plánu vám vždy hodláme přinášet to absolutně nejlepší v oblasti leteckých simulací. Společnost TrueGrit je plná úžasných a skvělých lidí, plná vášně a talentu; a společně vám budeme přinášet dokonalé ztvárnění stíhačky Eurofighter pro DCS World. Ponoření do děje a realismus jsou pilíři každého produktu společnosti Heatblur a s TrueGritem jako hlavní součástí společnosti Heatblur hodláme s vydáním Eurofighteru dosáhnout nových výšin.
Měli jsme to potěšení a čest poznat tým a vedení TrueGrit velmi dobře při spolupráci v posledních několika měsících a nemohli jsme si přát lepší přátele a členy týmu. Taková skvělá skupina lidí nás všechny povznese i v jiných oblastech, než je jen Eurofighter: v odbornosti, vizi, charakteru, a my jsme z tohoto nového vývoje našeho týmu a společnosti nadšeni.
DCS Eurofighter pokračuje v aktivním vývoji a my se budeme pravidelně dělit o novinky a aktualizace, jak budeme pokračovat v budování tohoto nesmírně výkonného a ikonického letounu. Zůstaňte s námi!
S pozdravem,
Nicholas Dackard a tým Heatblur
 
Ve svém prohlášení na fóru DCS World Cobra847 z Heatblur také zopakoval společné téma sjednocení týmů a začlenění týmu TrueGrit do Heatblur.

Dokončením našich současných produktů a vývojem našeho budoucího plánu vám vždy hodláme přinášet to nejlepší v oblasti leteckých simulací. Společnost TrueGrit je plná úžasných a skvělých lidí, plná vášně a talentu; a společně vám budeme přinášet dokonalé ztvárnění stíhačky Eurofighter pro DCS World. Ponoření do děje a realismus jsou pilíři každého produktu společnosti Heatblur a s TrueGritem jako hlavní součástí společnosti Heatblur hodláme s vydáním Eurofighteru dosáhnout nových výšin.

Cobra847

Blížící se bouře

To je příběh, který se skrývá za změnou a za mlčením společnosti TrueGrit v posledních několika měsících, kdy se tým vyrovnával s nadcházejícími výzvami a spojil se s Heatblur. Nyní si pojďme promluvit o šumu, protože Heatblur nyní vydali nový oznamovací trailer se všemi charakteristickými záblesky a vzrušením, které byste od Heatblur očekávali.

Společnost Heatblur zatím neaktualizovala svůj veřejný plán projektů, ale zdá se pravděpodobné, že projekt Eurofighter je jedním z jejich titulů DCS: Next Generation jet, které hodlají vydat v roce 2022 v režimu předběžného přístupu. Nic oficiálního v tomto směru však zatím neuvedli, takže to možná budete muset brát zatím jen s trochou skepse.

V souvislosti s tímto projektem se dnes objevil také příspěvek společnosti Miltech-5, která je zodpovědná za model střely krátkého doletu IRIS-T zobrazený v traileru.

Budoucnost zajištěna?

V komunitě DCS se v poslední době objevilo mnoho otázek ohledně pokroku, kterého bylo v tomto projektu dosaženo. Mnoho fanoušků simulátorů touží vyzkoušet Eurofighter Typhoon ve hře DCS World a šance, že by tento projekt mohl zkrachovat, mnohé skličovala.

Počáteční pokrok vypadal dobře, ale dlouhá cesta prostředními částmi projektu, kde je třeba udělat mnoho méně okouzlujících věcí, může být obtížná. Tým TrueGrit se samozřejmě obrátil o pomoc na dalšího zkušeného vývojáře a zdá se, že z toho vykvetlo nové partnerství, které pravděpodobně zajistí tomuto projektu budoucnost.

Společnost Heatblur má v komunitě DCS World dobrou pověst a je zodpovědná za dva dosud mimořádně povedené moduly v simulaci. Jak DCS: AJS-37 Viggen, tak DCS: F-14 Tomcat patří k těm nejlépe hodnoceným a pokud s oběma letadly strávíte nějaký čas, pochopíte, proč tomu tak je. Přenesení této úrovně zkušeností do tohoto projektu mě jen více těší na to, co od tohoto týmu uvidíme.

Stále zůstává mnoho otázek, včetně toho, jaká rozhodnutí byla učiněna ohledně konkrétní tranše a modernizační varianty Eurofighteru Typhoon, kterou uvidíme, zda bude mít schopnosti přesného letu vzduch-země a zda bude schopen řídit střely dlouhého doletu Meteor. V upoutávce se objevuje ultra manévrovatelná střela IRIS-T a zdá se, že v upoutávce je ukázán i krátký záblesk Meteoru, takže je možné, že uvidíme i tuto konfiguraci. Pokud ano, bude to ve hře DCS World velmi náročný protivník. I bez něj je Typhoon považován za mimořádně výkonný a působivý stíhač a měla by to být zábava!

Článek je přeložen (Částečně strojově) a upraven z https://stormbirds.blog/