Společnost předvedla několik technologických pokroků včetně nových porostů v simulaci. Ani tyto nové stromy však nebudou představovat nebezpečí pro naše létání, nebudou prozatím kolizními objekty.

Flight Sim Association uspořádala živý webinář s Martym Arandem a Austinem Meyerem ze společnosti Laminar Research, kde nám bylo ukázáno několik videí, včetně nového, které jsme dosud neviděli a které ukazuje to, co společnost Laminar Research nazývá “Next Generation Forestry Preview”.

Na tomto náhledu jsou nám ukázány nové, krásné stromy, které se mění podle různých ročních období, což je naprosto úžasné.

Nicméně, jak se FSA podařilo předat dotaz webu helisimmer.com Austinovi, byl jsem velmi rychle zklamán: stromy nebudou kolizní. Bohužel se zdá, že o to není zájem, ačkoli pilotům vrtulníků by to velmi prospělo, protože bychom museli být opatrnější.

Zdá se, že vývojáři nadále chápou problematiku tak, že když žádáme, aby se scenérie byli kolizní, chceme do nich narážet, přitom je to přesně naopak: ve skutečnosti do nich narážet nechceme, ale chceme mít zpětnou vazbu a udělat ty operace trochu realističtější – což vývojáři obvykle tvrdí, že se právě o to u svých simulátorů snaží.

Webinář si můžete prohlédnout zde. 

Rekapitulaci celého videa připravujeme!