Během dneška vychází asi nejočekávanější simulátor letošnáho roku. V reklamní kampani toho bylo naslibováno hodně a tak se již sami můžeme přesvědčit co vše bylo splněno.

Během celého obdobý od oznámení až po vydání, jsme byli svědky nádherných videí o připravovaném simulátoru. Slibovaé bylo reálné počasí, stovky leišť a scenérie v úžasných detailech po celé Zemi, s čím má pomáhat umělá inteligence, mapy Bing a cloudová služba Azure.

Hned po vydání, po prvním spuštění mě zklamala plynulost hry. Na své sestavě, na které jsem v uzavřené Alfa verzi neměl velké problémi na střední detaily se mi nedaří plynule spustit aktuální build ani na ty nejnižší. Doufám že se brzy zadaří a vyjde nějaký patch co to opraví.

To znamená, že o osobní zkušenosti se s Vámi moc nepodělím a budu vycházet z více zdrojů na internetu.

Nedlouho po vydání se s podobným problémem potkalo více hráčů a nezůstalo jen u problému s výkonem. Někteří udávají pochybné ovládání na gamepadu, mosty, které jsou pod vodou, voda v řekách teče do kopce a tak dále.

Pokud máte dostatečné PC, tak si můžete užívat pohled na krásně vytvořený svět. K dispozici je celá planeta a na spoustě míst velmi věrně zpracovaná. Grafika je opravdu velmi povedená. V základní verzi hry se můžete proletět s 20 letadly.

Bohužel velké zklamání pro spoustu virtuálních pilotů: Prozatím nejsou k dispozici žádné helikoptéry a momentálně ani samotný simulátor není připraven pro tyto stroje. Ani jako plcené DLC a nebo volné módy. Na druhou stranu, se s nimi do budoucna počítá.

Další kritizovaná věc je pouze několik ručně zpracovaných letišť. Počet se liší v závislosti na zakoupené edici hry. A ihned po vydání je již na trhu několik dostupných letišť od vývojářů třetích stran.

Simulátor je dostupný v rámci předplatného Xbox Game Pass, nebo samostatně od 1789 Kč v základní edici.

Pokud vás zajímá jak si vede ve světových recenzích, tak zde je stručný přehled. Jde o recenze z herních magazínů, pokud chcete objektivnější recenzi od zkušených online pilotů musíte si ještě počkat a dle mého názoru se budou malinko lišit.