Dnes tu pro vás mám několik zajímavých bezplatných rozšíření pro X-Plane 11. Jednat se bude především o letouny ale objeví se tu i scenérie.

Potřebné knihovny
Hned na úvod bych rád připomenul, že mnoho uživatelských objektů, letadel, scenérií potřebuje pro správnou funkci svobodné knihovny, které nejsou součástí balíčků ani simulátoru. Je proto důležité číst dokumentaci a komentáře autorů daného balíčku, kterou knihovnu je nutné spolu s jejich projektem instalovat.

Ryan Navion 205 Vintage

Ryan Navion 2

Ačkoli je konečným výrobcem Ryan Aeronautical Company, původně jde o pordukt z dílen North American Aviation, konstruktérů North American P-51 Mustang. Ve skutečnosti zde lze spatřit určité podobnosti. Původním záměrem bylo naplnit očekávané využití a rozmach civilního letectva po 2. světové válce.

Ryan Navion 5

Tentoo letoun je vytvořený pro X-Plane 11 z rukou Texasranger z vFlyteAir Simulations. Je to pěkně odvedená práce, jde zároveň o nadstandardní model. Obsahuje uživatelský manuál a kompletní manuál pro pilota, který je napsán na celých 97 stran. Kokpit je plně ovladatelný.

Ryan Navion 6

Kokpit navíc disponuje instalovaným eTabletem. K tomu je nutné stáhnout plugin (zdarma).

The cockpit also features a working windscreen-mounted eTablet; however you do need to download a free plug-in for this to work. Trup letounu je převážně z leštěného hliníku (jako u P-51).

Ryan Navion 7

Autor: Texasranger of vFlyteAir Simulations
Simulátor: X-Plane 11
Ryan Navion 205 download

ATR72-500 1.2.0
ATR 72 je dvoumotorový turbovrtulovýregionální dopravní letoun vyráběný ve Francii a Itálii od společnosti ATR. Tento letoun je opět vytvořen pro X-Plane 11 a jeho autor je Christian Riviere.

ATR72 500 2

Autor: Christian Riviere
Simulátor: X-Plane 11
ATR72-500 1.2.0 download

Courtenay Airpark CAH3
Courtenay Airpark leží poblíž Courtenay v Britské Kolumbii v Kanadě. Jde o největší město na jižním pobřeží Ostrovů Vancouver, známé jako Comox Valley.

Courtenay Airpark 2

Autor: Charles Macelli
Simulátor: X-Plane 11
Courtenay Airpark CAH3 download

Ireland West Airport Knock
Letiště je 5,6 km jihozápadně od Charlestownu, Country Mayo v Irsku. Jde o velmi detailní scenérii pro X-Plane 11.

Knock Airport 3

Autor: Cian O Riordan
Simulátor: X-Plane 11
Ireland West Airport download