Dnes si představíme dvě nové funkce pro multiplayer v DCS: Supercarrier. Obě by měli dorazit spolu s aktualizací DCS World 2.7.0 přinesou možnost ovládat hráčům LSO a tedy “cut lights” a “wave off lights” pro přilétající piloty. Další klíčové aktualizace pro DCS: Supercarrier jsou v přípravě a měli by jsme se jich dočkat ve třetím čtvrtletí 2021. Bude to především “Air boss” a operační místnost, detailní místnost pro brífink a PLAT kamera spolu s dalšími vylepšeními.

Ještě se podíváme na průběh vývoje ostrova Guam. Práce se nyní zaměřují především na dolaďování, aktuálně jde o noční osvětlení. Mapa je nyní v interním testování a kontrolují se funkce na letištích, topografické anomálie grafické chyby.

Bohužel ani tento týden se nedozvíme více o možném datu vydání aktualizace 2.7.

DCS: Supercarrier

Nové funkce 3. čtvrtletí 2021

Hero1.png

3D Air Boss (PriFly) stanice umožní ovládat palubní světla, rychlost a směr  letadlové lodi, a monitorovat PLAT kameru. 

Hero2.png

3D briefingová místnost umožní provádět interaktivní schůzky letky. Toto je především zajímavé pro online létání, pro předletovou přípravu a vyhodnocení mise. Integrovaný hlasový chat umožní živou komunikaci s vlastní letkou. Interaktivní mapa, PLAT kamera, Seznam pilotů a sestřelů, kde se promítnou online statistiky v průběhu mise. Každý místo v místnosti bude mít interaktivní tablet, kde je možné kontrolovat tankování a výzbroj letounu.

Red Flag 21-1

Kampaň 

Hero4.png

Užijte si tuto realistickou kampaň od jednoho z nejrespektovanějších vývojářů třetích stran pro DCS, Bunyap. Operujte na Nellis AFB a létejte na Nevadou v F-16C Viperu.

Klíčové vlastnosti:

  • 10 detailních misí založených na aktuálním cvičení Red Flag s možností začít již ve vzduchu
  • Precizní a autentické PDF briefing v USAF standardu
  • 20-ti stránkový průvodce kampaní a 50 stran Standardních operačních procedur
  • Stovky autentických zvukových nahrávek

DCS: F-16C Red Flag 21-1 Campaign od Bunyap

Steam Store: DCS: F-16C Viper Red Flag 21-1 Campaign on Steam (steampowered.com)

Guam

Development Progress

Hero5.png

S 540 km2, Guam je největší a nejzalidněnější ostrov Mariánských ostrovů. Leží přibližně 5 800 mil (9 300 km) západně od San Franciska a 1 600 mil (2 600 km) jižně od Manily.

Lid Chamoru se na ostrově usadil přibližně před 3500 lety a byl odříznut od okolního světa do připlutí portugalské expedice s Ferdinandem Magellanem 6.dubna 1521. Guam byl kolonizován Španělskem více než o století později v roce 1668. Během španělsko-americké války, Spojené Státy obsadili Guam 21.června 1898. 8. prosince 1941, několik hodin po útoku na Pearl Harbor, byl Guam obsazen Japonskem, které jej okupovalo dva a půl roku. Americké síly ho opět obsadili 21. června 1944. Od 60 let 20. století, Guamská ekonomika byla závislá především na turismu a podporována US army, pro které je Guam strategickým místem doposud.

Hero6.png

Pokud přiletíte na Guam, jedna z prvních věcí, kterou uvidíte je mezinárodní letiště “Antonio B Won Pat”. Původně vybudováno Japonskem během okupace, poté se stalo základnou pro bombardéry USAAF B-24 “Liberator” v letech 1944-45. V roce 1947, USAAF předalo letiště US Navy, která zde operovala jako Naval Air Station Agana do roku 1995. Civilní provoz letiště začal v roce 1967, kdy byl otevřen mezinárodní terminál. 

Hero7.png

Guam je multi-etnický ostrov a současná populace čítá více než 160 000 obyvatel. Na ostrově se nachází 19 vesnic. 

Hero8.png

Toto je Dandan solární farma, má více než 120 000 fotovoltarických panelů a generuje více než 25 MW.

Hero9.png

Guam je domovem jedné z Trans World Radio’s major Pacific transmitter stanic. Tato vícejazyčná evangelická křesťanská mediální organizace vysílá ve více než 190 zemích.

Hero10.png