Pokud se v komunitě DCS World pohybujete již dlouho, pravděpodobně si vzpomenete na projekt vývojářů z Miltech-5, jehož cílem bylo přinést do DCS World plně věrný vrtulník DCS: Bo-105. Neustálý proud nedávných aktualizací, trochu falešných informací, které kolovaly, a několik docela dobře vypadajících renderů a povzbudivých komentářů naznačují, že je na cestě opět nějaký dobrý pokrok pro tento projekt.

PCold Warrior stále ve vývoji

Bo-105, původně vyvinutý společností Messerschmitt-Bölkow-Blohm, je lehký užitkový vrtulník, který poprvé vzlétl v 60. letech 20. století a dosáhl určitého úspěchu jak na trhu civilních vrtulníků, tak i na vojenském. Je to vrtulník, který dobře zapadá do rozrůstající se sbírky z období studené války, kterou společnost DCS World v posledních letech shromažďuje, a nabídl by další rozmanitost v oblasti lehkých vrtulníků.

Militarizovaný Bo 105 PAH-1 byl schopen nést až šest protitankových střel Euromissile HOT, což z něj činilo poměrně schopnou protitankovou zbraň. V jiných schopnostech sice ztrácel a nakonec byl nahrazen vrtulníkem Eurocopter Tiger, ale na svou dobu to byl docela schopný vrtulník.

Společnost Miltech-5 vyvíjela Bo 105 již několik let a model vrtulníku i celý projekt prošly řadou změn, zvratů a přeskupení. Projekt byl v jednu chvíli zrušen již v roce 2019, ale to trvalo jen krátce a poté byl oživen díky společnému úsilí společností Miltech-5 a RAZBAM o zajištění nového programátora.

Od té doby dochází k nepřetržitému proudu vysoce specifických a detailních modelových aktualizací. Článek na HeliSimmer.com z února 2022 dokonce přinesl zprávu přímo od vývojáře, že kódování projektu je na 75 %.

Umělecké zpracování Miltech-5 mezitím podle všeho postupuje metodickým tempem, přičemž každý prvek je pečlivě vymodelován a otexturován do nejmenších detailů. Přesvědčte se sami na těchto nejnovějších vizualizacích v Bo-105 i mimo něj.