Každým dnem vypadá DCS: South Atlantic kompletněji a začínají se objevovat nové záběry. Dnes se podíváme na nové snímky přímo od RAZBAMu a video od Glowling Sidewindera popisující tuto novou mapu.

Něco o DCS: South Atlantic

Vzhledem k tomu, že se mapa nyní objevuje v oficiálních videích z tréninku DCS World a také u několika vybraných testerů a třetích stran, zdá se, že se blížíme k vydání DCS: South Atlantic. Tato mapa obsahuje část cípu Jižní Ameriky včetně částí Argentiny a nechvalně proslulých Falklandských ostrovů.

Ačkoli je mapa nastavena pro potenciální scénář z roku 1982, jde nad jeho rámec a nabízí širší území, které by potenciálně mohlo být využito pro různé fiktivní scénáře. V oblasti jsou vysoké hory a krásné scénické výhledy, takže přelety hor by mělo být zajímavé.

Při jejich předvádění se na twitterovém účtu RAZBAM objevilo několik nových screenshotů.

První detailní video

Poslední video, které Growling Sidewinder natočil s RAZBAMem, se zaměřilo na DCS: F-15E a je i v tomto novém videu, ale ustupuje do pozadí, protože zkoumá novou mapu DCS: South Atlantic. Tohle si určitě nenechte ujít.

Ohromující, krásné ale …

Prvních pár minut tohoto videa zaměřeného na mapu má filmový charakter, protože se nám dostane ještě působivějšího pohledu na mapu a její satelitní ortofotomapu. Na tento druh snímků jsme zvyklí z X-Plane a Microsoft Flight Simulatoru, ale DCS má tendenci používat spíše hybridní kombinaci satelitních a namalovaných textur, aby dosáhl svých cílů. RAZBAM se vydal spíše směrem X-Plane/MSFS a to bude velmi zajímavé.

Při použití ortofotomapy mě ale neopouští nervozita z finálního výsledku. Tento přístup pro tvorbu map v DCS je již delší dobu diskutován a doposud se neuplatnil. Zásadní nedostatek ortofotomap je při letu v nízkých výškách, kde se textura ze satelitních snímků stává víceméně horší než klasická textura. V X-Plane  a MSFS se to řeší přidáním různých filtrů, textury kamínků, písku, a jiného rozrušení čisté foto textury, ale přesto není výsledek dostačující. Jsem zvědaví, jak si s tím tvůrci poradili a jaký bude výsledek, především pro piloty vrtulníků jde o zásadní prvek mapy.

Growling Sidewinder nám také ukazuje některé letecké základny a prostředky, které se dodávají s novou mapou. Zvláště vyniká HMS Invincible, protože tato loď hrála důležitou roli ve válce o Falklandy. Její příchod jako aktiva s touto mapou předznamenává ambiciózní obsahový plán RAZBAMu. Viděli jsme důkazy, že se pracuje na rané verzi letounu Harrier, jakým létalo tehdejší královské námořnictvo – nečekejte ho v dohledné době, ale víme, že je v dlouhodobé vizi. Mezi další nové jednotky, které se ve videu ukázali byli lodě HMS Achilles, HMS Andromeda, pozemní stavební technika, a zajímavě vypadají obojživelná vozidla (zřejmě se jedná o LARC-V), která nám rozšíří možnosti při tvorbě scénářů s námořním výsadkem. Krátkou zmínku si vysloužili i větrné elektrárny, které vypadají také pěkně.

Až budou další zajímavé informace, rádi vám je zde zprostředkujeme.

Zdroj :