Sopwith Dolphin a Fokker D.VII dostupný pro IL-2 Sturmovik: Great Battles, Arras Mapa ve vývoji

IL-2 Sturmovik: Great Battles update 3.011 uvolněn a přináší Sopwith Dolphin a Fokker D.VII pro majitele Flying Circus: Volume One. Oba letouny byly aktualizovány a upraveny pro Flying Circus.

Sopwith Dolphin

Sopwith Dolphin byl Britský těžce vyzbrojený stíhací letoun. Ve výzbroji měl 2 synchronizované kulomety střílející skrze listy vrtule a mohl být i osazen dalším kulometem na horním křídle. Mohl i nést pumy.

Fokker D.VII

Fokker D.VII patřil k nejlepším stíhacím letounům první světové války vůbec. Jeho konstruktérem byl ing. Reinhold Platz, který ho vyvinul z prototypu stíhacího letounu Fokker V.11.

Letecká převaha, těžce vybojovaná spojenci na západní frontě v první polovině roku 1918, byla především dík těmto německým stíhacím letounům udržována jen s největším úsilím. Fokker D.VII se snadno pilotoval a byl dokonale ovladatelný ve všech režimech letu, při nízkých i maximálních rychlostech a dokonce i na hranici svého dostupu. Měl zároveň vynikající stoupavost. V rukou zkušeného letce byl schopen po získání náležité rychlosti stoupat kolmo vzhůru a střílet z obou synchronizovaných kutometů. Tyto vlastnosti byly podmíněny velmi dobrou strukturální pevností celého letounu a není také tedy divu, že se Fokker D.VII stal pro německé letce nejoblíbenějším a pro spojence nejobávanějším německým stíhacím letounem na konci první světové války.

​  

Arras Mapa ve vývoji

Práce na mapě Arras pro Flying Circus je již na cestě k virtuálním pilotům.
Fokker Dr.IFokker D.VIIPfalz D.IIIaSPAD XIIISopwith Camel a Sopwith Dolphin jsou již dostupný. A následovat by měla tato nová mapa.