Thranda, velmi dobrá vývojářská společnost letounů pro X-Plane nám představuje další letoun do tohoto simulátoru: PZL-105MA Wilga. Jejich předchozí letouny byly mezi fanoušky virtuálního létání velmi oblíbené, vyjmenujme především letoun Kodiak Quest a DHC-2 Beaver.

PZL-104 Wilga

PZL-104 Wilga je polský užitkový letoun typu STOL. Asi 1 000 těchto letadel vyrobila společnost PZL Warszawa-Okęcie a později evropský výrobce letadel EADS, přičemž výroba skončila v roce 2006.

Společnost Thranda přináší tento letoun do X-Plane 11 jako součást své řady “Dynamic Generation Series”,

V souladu s ostatními nedávnými verzemi letounů od Thranda, bude toto letadlo vysoce konfigurovatelné, s funkcemi, jako je dynamický editor livrek, který umožňuje vytváření liverek přímo v simulaci pomocí plného ovládání PBR, a panel, který obsahuje více než 50 přístrojů, které lze libovolně vyměňovat a konfigurovat, s rozvržením panelu, které lze uložit do načítatelných konfiguračních souborů. NoJoe se právě nedávno setkal s jedním z mála majitelů Wilga v USA, s možností letadlo důkladně prostudovat, získat k němu dokumentaci, podrobit ho letovým zkouškám, aby pro něj získal přesná data, a s těmito získanými údaji se nyní naplno Thranda vrhají do vývoje letové dynamiky, logiky, manuálu, zvuků, dokončování grafiky, přídavných funkcí, variant atd.

Jednou z variant je nechvalně proslulý “Draco”, což je silně upravená Wilga používaná v soutěžích bushplane v USA.

Zdá se, že není jisté, zda se této varianty dočkáme, i když se na ni lidé ptají. Zde je vyjádření vývojáře Thranda ‘danklaue’:

Draco jsme již vymodelovali a otexturovali (z větší části)… původní myšlenka tohoto produktu byla, dostat se k Dracu. Tento projekt je však momentálně ve vzduchu (nebo bych měl spíše říci “uzemněn”)… částečně kvůli práci spojené s avionikou, částečně kvůli zpoždění prací spojených se základní verzí a částečně kvůli tomu, že originál havaroval a my si nejsme jisti, jaká je budoucnost skutečného Draca. Pravděpodobně si budeme muset počkat a budeme se muset na projekt a jeho smysluplnost pořádně podívat, o čemž si myslím, že získáme lepší představu, až bude základní letadlo na trhu. Pracujeme na jiných projektech, o kterých by se dalo s poměrně velkou mírou jistoty říci, že jejich návratnost investic bude lepší než u Draca, a vzhledem ke zpoždění novinek z další verze X-Plane a dalším proměnným (jako jsou osobní krize/změny, kterými v současné době procházíme v podstatě všichni v Thrandě) se nemůžeme zavázat, že to oznámíme jako “jistý” projekt.

danklaue

Pokud Vás letoun láká a toužíte po podrobnostech, projděte si toto originální vlákno na x-plane.org

Zdroj :