Volantaje nový letový tracker vyvinutý týmem Orbx kompatibilní se všemi hlavními letovými simulátory, byl poprvé oficiálně oznámen koncem října 2020 a od té doby je v uzavřeném beta testování. Kdokoliv mohl požádat o účast ve fázi beta testování, ale ne každý byl přijat.

Dnes byla aplikace vydána veřejně a každý si ji může stáhnout a využívat ke sledování svých letů v simulátorech. Měla by to být alternativa k projektům jako jsou ProjectFly nebo SimToolKitPro.

Bylo jasně řečeno, že to není konec vývoje a že můžeme očekávat další budoucí aktualizace. Volanta sleduje vaše lety a letadla, umožňuje vám zobrazit pokrytí ATC na interaktivní mapě nebo nabízí například velmi intuitivní uživatelské rozhraní.

601596a168a0a9677404c34d OXNdK VDgKIQPMlCuU9rdkrXk2Ty8cQpeAaELcZ5qxEAgcpxOpuPucwRN5talDalnKpl2sqCW2W VasA1rUtBPIbyaXLCmRhuum75giqwIoBzeXZk3Vi8semjyy0kQfXgXe61Q0e

Aplikace je zdarma a lze ji stáhnout prostřednictvím webových stránek Volanta nebo bez stažení lze použít v prohlížeči.

Na základě zveřejněného plánu vývoje by v současné době měli vývojáři pracovat na implementaci pokrytí IVAO ATC na mapě, přidání možnosti třídění letadel podle posledních letů, nebo přidání možnosti kliknout na ikony letadel.

Existuje také mnoho známých problémů, které jsou průběžně opravovány. Mezi ně patří optimalizace využití paměti, legenda mapy a některé ikony nebo nesprávný počet letů konkrétního letadla, stejně jako občasné nekonzistentní připojení k simulátoru při použití Prepar3D a Microsoft Flight Simulator.