Přílet Mi-24P do DCS World se nepopiratelně blíží. Náznaků začíná být více než málo. Dnes se podíváme na nové video s ukázkou použití protitankových řízených střel a jako bonus tu máme zmínku, že 30% sleva již brzy končí. To mluví samo za sebe! Dále tu budeme mít první manuál pro nadcházející modul DCS: Mi-24P Hind.

Video s ovládáním PTŘS 9M114

Pod videem máme uvedeno, že jde o ovládání protitankové řízené střely 9M114 Šturm.

V tomto videu ze hry DCS: Mil-24P je vidět použití protitankové řízené střely 9M114 Šturm. Během předběžného přístupu by měla být přidána i verze  výkonnější PTŘS 9M120 Ataka.

Ovládání PTRK (protitankového raketového kompletu) je možné přes optický zaměřovač z předního místa v kokpitu, nebo s pomocí AI Petroviče z druhého sedadla.

Šturm a Ataka jsou účinné zbraňové systémy proti obrněným vozidlům, jako jsou hlavní bojové tanky, ale hodně záleží na úhlu dopadu a k zásahu může být zapotřebí více než jeden výstřel. Maximální dosah střel se pohybuje mezi 4,5 až 5,5 kilometry, v závislosti na podmínkách odpalu.

V tomto videu vydíme ukázkovou komunikaci s Petrovičem.

Umělá inteligence může dělat několik věcí. Zaprvé může řídit vrtulník. Pokud tedy chcete skočit do přední pozice a ovládat tamní systémy, Petrovič převezme kontrolu nad vrtulníkem a bude s ním létat. Umělé inteligenci pak můžete přikázat, aby letěla na určené místo nebo po určitém kurzu či výšce, a to vše se ovládá pomocí čtyřsměrného kloboukového ovladače s krátkými a dlouhými stisky pro dosažení různých funkcí.

Můžete také zůstat na místě pilota a ukázat na cíl, který pak Petrovič s vaší pomocí nebo sám vyhledá a zasáhne.

Systém vypadá působivě s přiměřeně minimalistickými prvky grafického rozhraní, které se příliš nevymykají estetice Hind a zároveň zůstávají funkční.

 

Nyní je dostupný první “quick start” manuál pro DCS: Mi-24P Hind

Ano je to tu!

Můžeme začít studovat a připravovat se na náš první let s Mi-24 v DCS Worl.

Tato 74 stránková příručka se zabývá širokou škálou témat, včetně toho, jak využívat zbraňové systémy vrtulníku, a také jak vrtulník ovládat společně s umělou inteligencí Petrovičem. Zdá se, že systém AI má při spuštění v režimu předběžného přístupu významnou funkčnost, a v příručce se uvádí, že hlasové ovládání bude k dispozici v rámci průběžných vylepšení, která přijdou později.

Stručný návod je k dispozici od společnosti Eagle Dynamics zde ve formátu PDF.