V nejnovějším traileru na DCS World 2022 and Beyond je celá řada upoutávek a návrhů na budoucí obsah, které se mísí s tím, co už ze simulátoru známe. Pojďme se tedy do toho pustit a rozebrat tento nejnovější trailer a doufejme, že se v předpovědi trefíme.

2022 a dále!

Posledních několik let vydává společnost Eagle Dynamics prostřednictvím tvůrce trailerů Glowing Amraam každý rok plnohodnotný trailer, který představuje vše, čím DCS World je a čím chce být v nadcházejících letech. Loni jsme viděli upoutávky na nové mraky, AH-64, Mi-24 a Mosquito. Většina z nich dorazila letos a Apache má dorazit začátkem příštího roku (pravděpodobně už za několik týdnů), takže tyto upoutávky spíše předznamenávají, co se chystá v průběhu roku a, jak název napovídá, i o něco později.

Jednotlivé úseky

První část traileru ukazuje převážně nový obsah, v němž se poprvé objevuje USS Forrestal a F-14A z Heatbluru, spolu s inspirativními zprávami od spoluzakladatele Eagle Dynamics Nicka Greye.

Prvním kouskem nového obsahu je nový model Ka-50, na který se nám dostane pěkného záběru z nízké výšky se všemi krásnými detaily pro vydání Black Shark 3. Pak přejdeme na několik záběrů nového RAZBAM F-15E Strike Eagle. Ten se v tomto traileru objevuje poměrně často. Při bližším pohledu do kokpitu je vidět funkční avionika, přístroje a něco, co vypadá jako finální textura letounu. Skvělý záběr je zde i na exteriér.

Dále vidíme kousek AH-64D a vnější model A-6.

Dále následuje série záběrů krajiny. Jedná se o směs snímků DCS: Sýrie a DCS: Jižní Atlantik, na kterých se stále pracuje. Většina nebo všechny tyto záběry ukazují aktualizovaný model počasí, na kterém se také pracuje, s pohyblivými mraky a povětrnostními frontami. A máme tu opět opravdu pěkný záběr na některé letouny CF-18 a nový exteriér modelu F-15E.

Další záběry F-15E s dvojicí ve formaci, pohled na nové efekty přídavného spalování a skvělý vzletový záběr při slabém osvětlení. Kvůli takovým věcem se na tyhle trailery díváme! K vidění je také C-47, který byl uvolněn v nedávném patchi Open Beta. Předvádí dokonce výsadek parašutistů z letadla. A konečně, tento trailer se také zdrží u více než několika scén s MiG-29, přičemž je zde k vidění MiG-29 polského letectva. To může být nenápadný odkaz na variantu 9-12, kterou ED potvrdilo, že se na ní pracuje, nebo prostě jen to, že Glowing Amraam rád předvádí toto letadlo.

Jeden z dalších záběrů je pravděpodobně z kamery FLIR letounu AH-64 a ukazuje účinky 30mm řetězových kanónů na pěchotní cíl. Jednou z velkých novinek, které se chystají pro DCS, je lepší vykreslování FLIR a tento snímek to možná nenápadně ukazuje. Model A-6 Intruder se zde opět také předvádí.

Pak tu máme obrázek letounu FW190A-8 s japonským skinem. ED mluví o přesunu obsahu druhé světové války do Pacifiku, i když tempo je poněkud pomalejší, než bychom možná doufali.

Odtud se vrátíme do DCS: Jižní Atlantik se snímky pravděpodobně z oblasti Patagonie. A krásný detailní záběr AH-64.

Další dva snímky jsou překvapující. Máme tu panoramatický záběr Eiffelovy věže v Paříži a pak skok do Londýna a na hodinovou věž Big Ben. Ani jeden z nich není na žádné současné mapě světa DCS, a tak by jejich zařazení do historické mapy z druhé světové války nebo do moderní mapy DCS bylo velmi zajímavé z mnoha důvodů. V neposlední řadě proto, že naznačuje mnohem větší oblast, která se pravděpodobně překrývá s mapami Kanálu a Normandie. Nová mapa nebo zvětšení existujících?

Samozřejmě dalších několik snímků DCS: Jižní Atlantik.

Naše poslední záběry z traileru jsou opět F-15E, velké logo DCS, poděkování. A pak se dostáváme k několika velmi zajímavým upoutávkám. Prvním je soubor souřadnic 34°56′46″N 069°15′54″E, které, jak potvrdila komunita, směřují přímo na letiště Bagrám v Afghánistánu. Pak tu máme další záběr, který vypadá jako zaměřovač, o němž se komunita opět domnívá, že patří letounu F-4.

Co tedy můžeme očekávat?

Odhalení letounu AH-64D v loňském roce potvrdilo, že probíhá vývoj modulů do DCS World. Letos se společnost Eagle Dynamics rozhodla pro něco trochu decentnějšího a ukázala několik potenciálních nových kusů obsahu, které jsou ve vývoji a budou vydány v roce 2022 a později.

Například Ka-50 Black Shark 3 měl původně přijít někdy letos, ale zjevně je stále ve vývoji. Takové věci se samozřejmě stávají. Jeho výskyt v traileru však naznačuje, že se k tomuto bodu blíží.

Dalším typem, který se objeví více než jednou, je A-6 Intruder. Má šanci, že letos dorazí jako letoun s umělou inteligencí, což je součást původního plánu obsahu pro F-14, zatímco Heatblur urychlí jeho vývoj pro pilotování. Neočekáváme to ale ještě několik let.

F-15E Strike Eagle je několikrát zobrazen a získává velkou pozornost. RAZBAM na F-15E pracuje už dlouho a pokud vím, je to jeden z jejich vášnivých projektů. Nejsem si jistý, jestli bude v roce 2022 uvolněn do předběžného přístupu, nebo ne, ale myslím, že má šanci, vzhledem k tomu, co se zdá být téměř hotovým modelem a sadou textur, a vzhledem k tomu, že se zdá, že už funguje alespoň část avioniky. To je dobré znamení, ale ne potvrzení.

Záhadnější je vzhled Big Benu a Eiffelovy věže. Zvětšuje Eagle Dynamics velikost mapy kanálu La Manche? Vydává novou mapu? Rozšiřuje mapu Normandie společně s Ugra Media? Nebo jejich projekt světové mapy přináší ovoce a začnou nabízet větší území? Jak jsem již řekl, je zde více otázek než odpovědí. Několik z nich je důvodem k obavám ohledně starších produktů, které se v současné době prodávají, ale zároveň nemáme žádné podrobnosti, takže jsem zatím opatrně nadšený z možných vyhlídek.

Pak tu máme zaměřovač. Členové komunity jsou přesvědčeni, že patří k F-4, a skutečně tak vypadá. Pokud je to tak, je to velká a vítaná zpráva! Doplněk letounů z období studené války v DCS se rozrůstá a F-4, zejména model E, by překlenul propast mezi studenou válkou a současností a nabídl by další modul obsahující spoustu rozmanitých zkušeností od úderných a SEAD až po souboje s raketami a kanóny ze staré školy.

F-4 bude pravděpodobně také znamenat, že ED zdokonaluje své schopnosti AI. “Petrovičova” AI pro Hind a “Georgova” AI pro AH-64D byly prvními kroky a toto pokračování by bylo dalším krokem projektu. Umělá inteligence “Jester” od společnosti Heatblur již ukázala, že komplexní interakce mezi pilotem a RIO je v F-14 možná, a zdá se, že tím byla připravena cesta. Vzrušující časy, pokud tomu tak je, nicméně toto vzrušení spojuji s realitou, že na plánu jsou další projekty a že F-4 je vzdálen nejméně rok, ne-li více.

A konečně, Afghánistán je zajímavý z několika důvodů. Zaprvé, profesionální produkt společnosti Eagle Dynamics, který je nabízen obranným službám po celém světě, obsahuje mapu Afghánistánu již delší dobu. Nikdy jsme ji neviděli a mám podezření, že obsahovala přesné výškové mapování, ale jen málo dalších podrobností. Nyní to vypadá, že ji přinášejí na své zábavní straně, a to nepochybně znamená vizuální detaily, které očekáváme od mapy DCS. Pěkně to ladí s AH-64 a dalšími operacemi s vrtulníky. Z historického hlediska je toho pro typy s pevným křídlem méně, než je role CAS, ale to je zase velká část moderního vojenského simulátoru. Mapa má pravděpodobně také potenciální využití pro sovětskou invazi z 80. let, která přináší MiG-21 a Mi-24.

Zdá se, že DCS World, který jde do roku 2022, tak činí s dostatkem nového obsahu, který se chystá, a to je důvod k oslavě!