IndiaFoxtEcho vydali trailer k jejich chystanému letounu pro DCS World MB-339 a podíváme se na náhled chystané aktualizace 2.0 pro komunitní letoun JAS-39 Gripen.

DCS: MB-339

Původně komunitní mód, který se kvalitou přenesl do schváleného plného produktu k DCS World se představuje v oficiálním videu. Na videu si můžete prohléhnout hlavní funkce letounu a je to parádní podívaná. Dále se na facebookových stránkách IndiaFoxtEcho můžete dozvědět, že zatím není známo ani přibližné datum vydání a stále se pracuje na několika chybějících funkcích.

JAS-39 Gripen pro DCS World

Pro tento komunitní mód pro DCS World, o kterém jsme již dříve psali v době vydání a s aktualizací 1.5,  se očekává velká aktualizace s označením 2.0. I když se na ni čeká poměrně dlouho a jednu dobu to vypadalo, že se ji nedočkáme a práce na modu, jak to bohužel velmi často u módů bývá, se zastavila. Nenechme se zmýlit. Na discordu jsme se během května dočkali několika zpráv z vývoje, tak se na ně pojďme podívat.

Na začátku května jsme byli po dlouhé době ujištěni, že se práce nezastavili. Ale vzhledem k dlouhému vývoji se rozhodli vývojáři vydat ještě aktualizace 1.8.5. Ta obsahuje mnoho vylepšení, jko jsou lepší textury v kokpitu, lepší schéma ovládání, nové výcvikové mise a další. Pro nás ale bylo hlavní, že se potvrdili zprávy o tom, co nás ve verzi 2.0 čeká (EFM, FCS a RWR/SA). Letou se dočká především pokročilého letového modelu, nových vylepšení pro vzdušný boj a mnohem více. Proto si aktualizace vyžaduje odklad.

Dočkali jsme se také snímků z vývoje. Zde se můžeme podívat na přidání režimu pro vzdušný boj WVR (within visual range) pro HMD, který bude využívat avioniku SU-33 pro DCS World. Všechny režimy budou využívat HMD ale FOX2 je k dispozici pouze ve WVR. Přidávají se také senzory.

Do vývojového týmu se připojili dva zkušení vývojáři.

Prvním je Yatsie, který má velké zkušenosti s 3D modelováním. Příklad jeho práce je zde:

Druhý člen týmu je Turbotomten, který zase podpoří texturování kokpitu, později i další části. Jeho příklady práce jsou zde:

 

Snad nový členové týmu posunou úroveň módu o kus dále. Práce na v1.8.5 a v2.0.0 pokračují. Znovu zdůrazňuji, že se jedná o práci dobrovolníků, proto si na vylepšení ještě chvíli počkáme.
Pokud chcete s modem pomoci a máte znalosti kódování v LUA nebo C++, neváhejte kontaktovat a podpořit tvůrce módu.

A nakonec tu máme několik nových snímků z kokpitu. Za prvé tu máme podsvícení a reflektory, které vám pomohou vidět na přístroje, když létáte v noci. Za druhé jsou přidané do kokpitu další klikací tlačítka, včetně tří režimů autopilota a také tlačítek pro FCR (Fire Control Radar).