Fly The World je rozvíjející se obchodní simulace pro uživatele různých typů simulátorů. Podporovány jsou letové simulátory jako Microsoft Flight Simulator (FS9, FSX, FSXSE), P3D a X-Plane. FTW je určeno především pilotům, kteří jsou znuděni pouhým, víceméně bezcílným létáním
nebo typická nabídka virtuálních leteckých společností není dostatečně náročná. Fly the World zlepšuje simulační zkušenost s ekonomickou složkou a kariérním systémem, který hráče nutí čelit výzvám a náročným ekonomickým rozhodnutím.
Noví hráči začínají na volné noze s licencí PPL-A, mohou si pronajmout menší letadla a přepravovat náhodně vygenerované objednávky od startovního letiště až k cílovému letišti.

S rostoucím počtem nalétaných hodin získává pilot nové licence a otevírají se mu nové příležitosti, jako je nákup vlastních letadel, vytvoření vlastní letecké společnosti a možnost pronajmout si věší letadla. K tomu je možné zřídit a provozovat celou síť FBO, terminálů a dalších zařízení.

Spojte trasy dohromady. Záleží jen na pilotovy, zda bude látat jen sám nebo spolu s jinými piloty. Piloti však vytvářejí i konkurenční boj a nové výzvy. Spektrum možných podnikatelských nápadů je již teď dosti široké a bude se nadále rozšiřovat.

Vývoj Fly The World začal v květnu 2016 vývojářem Stefanem. Záměr byl vytvořit rozmanitější systém než nabízí stagnující FSEconomy. Dalšími vývojáři se stali Peter (Toffi) a Lars (HerrHansson), kteří se ke Stefanovi přidali.

Poznámky k beta verzi

Fly The World je v současné době v beta verzi. Hráči jsou zároveň testeři a pomáhají hlášením chyb ve vývoji. Zvláštní pozornost je věnována chybám a podvodům, které mohou některé piloty zvýhodňovat. Kromě e-mailu je zde i možnost zasílat interní zprávy (Pin board “Nástěnka”), forum a server TeamSpeak.

Během vývoje se některé funkce můžou zásadně změnit a v důsledku toho některé obchodní modely mohou přestat fungovat.

Proto mějte na paměti: JE TO JEN BETA!!!