X-Economy (FSEconomy) je ekonomické prostředí pro letecké simulátory (x-economy pro x-plane, fseconomy pro FSX a Prepare3D). Zde jste v roli “Nájemného pilota” a můžete využít mnoha různých letouů k přepravě cestujících nebo nákladů v celosvětové ekonomické simulaci. Virtuální peníze vydělané létáním, můžete využít pro nákup letadel, založení virtuální letecké společnosti, nakupování letišť, výstavbě letišť apod. Letiětě (FBO) prodávají palivo, poskytují servis letadel, prodávají avionické doplňky a můžou provozovat terminály pro přepravu cestujících.

  • X-Economy nesimuluje “plánované letecké společnosti” jako typ prostředí. Hra umisťuje platící cestující/náklady náhodně po všech letištích na světě s náhodnou cílovou destinací. Jako pilot, muíte vybrat nejvhodnější dostupné letadlo pro vykonání práce získané na letištích. Nejprvé musíte najmout letadlo nebo použít vlastní. Můžete si vybrat zda budete létat sami za sebe nebo se připojíte ke skupině pilotů, či založíte vlastní. Skupiny můžou kolektivně vlastnit letadla a sdílet je ve své skupině mezi piloty pro vytvoření téměř realisticky fungující společnosti.
  • X-Economy do sebe zahrnuje webový obsah a malý software, který spolupracuje s X-Plane a Microsoft Flight Simulator. Webová stránka vám umožňuje najít úkoly, práci, nájem, nákup, prodej, údržbu, servis vašich letadel, operovat s vašim bankovním účtem a skupinami. Software (Agent nebo Client) je to co potřebujete pro fungování integrovat do vašeho leteckého simulátoru pro komunikaci s webovou databází.
  • Svět X-Economy je tvořen různýmy skutečnými typy letadel. Tyto letadla jsou houževnatá a akumulují čas běhu motoru. Letadla mohou být v jednu chvíly používána pouze jedním pilotem a jsouu dostupná pouze v lokalitě, kde byla naposlet použita. Množství paliva je monitorována softwarovým agentem a další osoba využívající letadlo bude mít tolik paliva kolik bylo v letadle, když ho předchozí pilot opustil.
  • Každé letiště má možnost generovat práci, která je dostupná pro každého pilota, používajícího X-Economy nebo FSEconomy systém. Různé práce mohou být spojeny adále mohou být zarezervovány pro pozdější splnění. Dále mohou být přiřazeny určité skupině pilotů, kde členové skupiny mohou tyto zakázka splnit jako v reálném světě. Není to simulace plánovaných leteckých společností, to znamená, že se může stát, že práce na letišti bude a někdy také nebude.