FTW je o něco málo složitější než FSEconomy, tak zde napíši pár slov jak začít. Pokud budete procházet oficiální manuál, nedoporučuji se řídit anglickou verzí, která není aktuální a FTW již prošel zásadními změnami.

Struktura menu

Stále rozpracováno…

Několik poznámek pro začátek

  • Nepoužívat časovou kompresi! ve FTW není povolena.
  • Pokud jste ve FTW nováčkem, hledejte charterové lety, nebo se podívejte na trh se zakázkami a využijte lukrativní nabídky.
  • Na tržišti se zakázkami nejsou potřeba žádné licence.
  • Pokud chcete látat hned od začátku i s letouny, které potřebují vyšší licenci než PPL-A, najděte si vhodnou leteckou společnost, která může tyto lety poskytnout.
  • Po přijmutí charterového letu nelze již let zrušit a odmítnout. Další je možné získat až po několika hodinách. Pokud nabídnutou charterovou zakázku odmítnete, o novou můžete požádat až o hodinu později.
  • Ve FTW není možné získat půjčku od banky. Lze ale na požádání získat od pilotů nebo leteckých společností financování letounu.

FAQ

Nádrže bez paliva

Téměř všechna letiště třídy 8 jsou bez systému čerpacích stanic!

  • Pokud není k dispozici žádná čerpací stanice, nejlepší a nejrychlejší způsob je nechat letět systémového pilota OTTO, aby přeletěl na nejbližší letiště s čerpací stanicí.
  • Případně si můžete pronajmout FBO s čerpací stanicí a nechat si dodat palivo.
  • Také lze na letišti třídy 8 pronajmout sklad paliva (za 1 Eur na měsíc), nevýhodou je, že tam musíte dopravit palivo v barelech z vlastní čerpací stanice. vyplatí se v případě, že letiště třídy 8 používáte jako mezisklad.

FTW nezobrazuje probíhající let

Pokud proběhne údržba serveru, terminál “zapomene” probíhající lety.

Letadlo je stále ve vzduchu a nelze ho pronajmout, náklad je stále “na cestě”, ale v terminálu je “začít let”, jako by jste byli na zemi.

Stačí stisknout “Začít let” v Terminálu a FTW vám napíše, že let již probíhá. Toto stačí provést před koncem letu.

Ve FTW chybí konkrétní model letadla.

Nové typy letadel lze poslat s klíčovými údaji ve fóru FTW a pokud budou údaje přesné a dostatečné, bude přidáno do databáze letadel. Nezapomeňte poté požádat ve stejném foru o dodání letadla na konkrétní letiště.

Nová letadla se neobjeví ve FTW automaticky, musí se o ně požádat. Zde je seznam všech letadel: FTW Hangar / SYS Aircraft Maste

FTW neobsahuje určité letiště

Stejně jako s chybějícími letadly, lze vyřešit v příslušném foru: fóru FTW – Správa letiště

Špatně zaregistrované cílové letiště v YAACARS / Stopover

Neplánovali jste protivítr a došlo palivo, nebo jste zadali nesprávné cílové ICAO? Na tom nezáleží. FTW rozpozná místo přistání podle aktuální polohy. Není povinné létat na předem stanovená cíl.

Data na banneru nejsou aktuální.

Bannery se aktualizují při odhlášení

Po dosažení potřebných letových hodin se nezměnila licence

Licenční oprávnění jsou aktualizována při odhlášení.

Letadlo má špatný obrázek

Pošlete nový (pozor na autorská práva!) na dev@ftw.de

Jak mohu opustit leteckou společnost?

V části “Statistiky” a dále v “Moje letecká společnost”.