Tato část ukazuje letové operace a potřebné kroky. Zde se provádí objednávky, plánování, doplňování, lety. Kromě toho si zde můžete prohlédnout vlastní i FTW flotilu letadel, najít informace o letištích a sledovat živě právě probíhající lety.

Plánování zakázek: Protože každý prázdný let stojí nějaké ty peníze a zisk nepřináší žádný, tak úspěch začíná plánováním zakázek. Zde je možné hledat zakázky a vhodná letadla na letišti. Pokud nějaké nalezneme a zvolíme, skončí v …

Kniha zakázek: V této knize přehled všech zakázek, které si hráč nárokoval pro sebe. Ostatní hráči k nim již nebudou mít žádný přístup, dokud nebudou uvolněny a tím se nevrátí do veřejného přehledu zakázek. Tato stránka je rozdělena do dvou částí: “Odletová brána” a “Odletová čekárna”. V první oblasti jsou uloženy zakázky, které jsou připraveny k odletu, a proto je také najdeme na stejném místě v terminálu. Všechny ostatní zakázky v hale, kde čekají na pozdější vyřízení.

Hangár: Hangár poskytuje přístup ke všem informacím o letadlech (vlastních, pronajatých, dalších). Odtud se dají letadla pronajmout, koupit, hledat, upravit …

Informace o letišti: Zde lze požádat o vygenerování detailních informací o všech letištích ve FTW.

Terminál: Po dokončení operací v Plánování zakázek a Knize zakázek se přesuneme do Terminálu pro naplánování samotného letu. Zde je možné zkontrolovat složení zakázky, náklad, hmotnosti, lze doplnit palivo a poté zahájit let. Kromě toho jsou zde zobrazeny důležité údaje o pronajatém letadle a je zde provedena fakturace po ukončení letu.

Letecká záchranka: Pro tuto položku bede vytvořen vlastní manuál.

Živé sledování letů (ACARS): Zde se zobrazuje aktuální letový provoz FTW na mapě světa. Data o poloze jsou vysílána pomocí YAACARS.