Úvodní stránka FTW

Na úvodní stránce jsou aktuálně tři užitečná informační okna.

Všechny lze aktivovat a deaktivovat kliknutím na odpovídající tlačítko v horní liště. Pomocí funkce Sidebar on/off lze přeměnit vzhled FTW tak, aby navigace nebyla jako postranní panel ale byla nahoře. Rozsah funkcí se nemění (užitečné na modilech a tabletech.)

1

Přílety ( Arrivals) on/off: Zde se zobrazuje posledních 20 letů nebo příletů. Výsledkem je , že uživatel může nahlédnout, co se děje ve světě FTW.

Odelety (Departures) on/off: Zobrazí se informaci o aktuálně prováděných letech.

Uživatelé online (User) on/off: “Online okno” obsahuje odkazy na web FTW a adresu serveru TeamSpeaku. Správci mohou být identifikováni podle červeného pruhu v odznaku hosnosti. Vývojáři jsou uživatelé, kteří se významně podílí na vývoji a funkčnosti FTW. Vývojáři lze rozeznat pomocí přípony “MOD” před jménem a mají v odznaku křídla.

2

V levém sloupci jsou zobrazeny odznaky hodností. Ty jsou získány podle letových hodin pro leteckou společnost nebo za sebe. Ve třetím sloupci je znázorněno, zdali je let již v terminálu zahájen (letadlo). Čtvrtý sloupec zobrazuje získanou licenci (PPL_A, CPL, MPL nebo ATPL). Více o hodnostech a licencích v příslušné části manuálu!

Obecná nastavení po přihlášení

3

Po přihlášení nejprve proveďte několik obecných nastavení.

To je v první rozbalovací nabídce, která je nadepsána vaším uživatelským jménem.

Kliknutím na Nastavení” se dostanete na příslušnou stránku, která je rozdělena do několika bloků.

První blok obsahuje základní nastavení FTW. Zde je první příležitost změnit šablonu FTW. Níže můžete upravit velikosti ikon, nastavit jazyk a časové pásmo. V současné fázy BETY jsou některé části pouze v němčině(nelze ani přeložit, zdrojové soubory nejsou pro překlad dostupné)!

Dále zde nalezneme možnosti upravit a nebo zjistit emailovou adresu, URL na osobní banner a FTW klíč, číslo osobního bankovního účtu FTW, funkce (např. Správce …) a aktuální licence.

4

Druhý blok zahrnuje všechny vaše klasifikace na typ letounu. V levém sloupci je název a ve středu již odlétané hodiny. Pravý sloupec zobrazuje, zdali je již hodnocení plně dosaženo.

5

Po třetím bloku následuje nastavení ACARS. Nastavte si jiné heslo než pro FTW!

6

Další blok obsahuje některé statistické údaje pro lepší odhad vašich úspěchů.

7

Chcete-li změnit heslo pro FTW, nejprve klikněte na „Změnit heslo“ v horní části. V následujícím dialogu je nové heslo zadáno do obou polí. Proces je dokončen kliknutím na tlačítka „Ulož heslo“ a „Zavřít“. Pokud byly změny provedeny, uloží se kliknutím na „Uložit“.

8