Po sérii 14 beta aktualizací a 6 kandidátů na vydání je nyní k dispozici plné vydání X-Plane 12. Nejnovější vydání tohoto simulátoru s dlouhou tradicí pokračuje v řadě nových funkcí. Další se navíc teprve chystají.

X-Plane 12.00

Fanoušci série X-Plane od společnosti Laminar Research se dočkali vydání nejnovější verze simulátoru. Verze 12, jak jistě mnozí pravidelní čtenáři vědí, s sebou přináší celou řadu aktualizací, včetně základních změn v simulaci, které odemykají nové potenciální úrovně výkonu, standardní rozhraní Vulkan API, nové volumetrické mraky, systém počasí od společnosti Laminar, nové stromy, efekty prostředí, jako jsou kaluže a sníh na přistávacích drahách, nové prostředky autogenu a spoustu nových výchozích letadel.

Společnost Laminar Research uvedla, že release candidate 6 je nyní oficiálně plnou verzí simulace. Několik posledních aktualizací přineslo další vylepšení systému osvětlení a vyřešilo mnoho chyb.

Na stole je také stále několik věcí, které podle všeho nejsou zcela připraveny k vydání. Ty jsou uvedeny v seznamu známých problémů na webových stránkách s poznámkami k vydání X-Plane.

V moderních verzích softwaru je hranice mezi beta verzí, kandidátskou verzí, plnou verzí a budoucí podporou velmi nejasná. Společnost Laminar dává k dispozici množství beta aktualizací, po nichž následují kandidáti na vydání, přičemž mezi strategií vydání a beta verzí je zdánlivě malý rozdíl. Kandidáti na vydání a dokonce ani beta testy tradičně obvykle nezahrnují nové funkce, ale jsou testem již vyvinutého obsahu. Zde však byly věci přidávány ještě ve fázi kandidáta na vydání.

A další funkce, mají přijít později. Vývoj se pravděpodobně nezastaví, i když se dá předpokládat, že si tým Laminar Research pravděpodobně vezme o prázdninách volno. Jakmile se k němu vrátí, očekávám, že aktualizace budou přicházet delší dobu a je možné, že se dočkáme nových funkcí a revolučních změn v simulaci až za několik let.

Další aktualizace jsou plánovány i na pozdější dobu. Verze po vydání zahrnující některá významnější vylepšení scenérií a znovuotevření brány pro zasílání scenérií.

Všechny nepříliš katastrofální chyby ve scenériích, aktualizace OSM dat, značný počet funkcí a vizuální vylepšení globálních scenérií původně plánované pro verzi XP12.00 vyjdou až s menší verzí X-Plane hned po oficiálním vydání X-Plane 12.00. Takže na podání scenery gateway bude také nutné počkat, dokud k tomu nedojde.

Zdroj :