BiologicalNanobot, známý svou prací na Enhanced Cloudscapes, vydal nový Enhanced Skyscapes. Nový renderovací engine počasí pro X-Plane obsahuje vylepšené mraky Enhance Cloudscapes a také renderování celé oblohy pomocí procedurálních technik založených na shaderech.

06 1296x

Zdroj: BiologicalNanobot

Enhanced Cloudscapes byl poprvé vydán v červenci 2020 jako plně freewarový doplněk pro X-Plane s plně volumetrickými mraky a od té doby se stal jedním z nejpoužívanějších doplňků mraků pro platformu simulátoru.

BiologicalNanobot uvádí, že nový meteorologický engine by neměl mít velký vliv na FPS a může dokonce zlepšit FPS, které uživatelé mohli zaznamenat při používání Enhanced Cloudscapes.

Enhanced Skyscapes je kompatibilní s většinou dříve existujících injektorů počasí, jako je například velmi populární Active Sky XP, FS global real weather a mnoho dalších pluginů. Pokud si nejste jisti, zda je váš zásuvný modul podporován, pokyny pro tuto oblast jsou k dispozici na serveru Enhanced Skyscapes Discord.

Nebyl poskytnut žádný skutečný seznam funkcí, ale byl sdílen krátký popis funkcí:

“Enhanced Skyscapes je vizuální řešení pro X-Plane 11, které nahrazuje výchozí oblohu a mraky realistickou oblohou založenou na procedurálních shaderech a plně volumetrickými mraky.”

08 1296x

Zdroj: BiologicalNanobot

Pokud jste se ještě nerozhodli, zda si produkt zakoupíte, máte možnost si před zakoupením doplňku stáhnout dvacetiminutovou bezplatnou demoverzi a otestovat, zda je výkon na vašem systému stabilní. Tuto zkušební verzi lze použít neomezeně mnohokrát, a to až po dobu 20 minut při každém spuštění.

Stojí za zmínku, že Enhanced Skyscapes je kompatibilní pouze s operačním systémem Microsoft Windows a k plynulému běhu vyžaduje minimálně GTX1050Ti nebo ekvivalent.

Enhanced Skyscapes je nyní k zakoupení za 15 dolarů, a to exkluzivně v obchodě Threshold Store.

Další obchody budou přidány v budoucnu po blíže nespecifikovaném období.

05 1296x

Zdroj: BiologicalNanobot

Zdroj :