Společnost TearWear Designs nedávno vydala své ztvárnění mezinárodního letiště Cleveland Hopkins (KCLE) pro X-Plane 12, nejrušnějšího letiště v Ohiu s průměrným ročním počtem 8,5 milionu cestujících.

Letiště Cleveland Hopkins International, založené v roce 1925, bylo jedním z prvních městských letišť ve Spojených státech, prvním letištěm s věží řízení letového provozu, prvním letištěm s radiovým systémem řízení “země-vzduch” a prvním letištěm s nočním osvětlením. Je to jedno z historicky nejvýznamnějších letišť na světě. Bylo také prvním letištěm přímo napojeným na místní nebo regionální železniční systém a prvním, které zavedlo dvouúrovňovou konstrukci terminálu oddělující přílety od odletů.

Letiště se skládá z dvouúrovňového terminálu pro cestující, postaveného koncem 70. let a zrekonstruovaného v roce 2016, se čtyřmi odbavovacími halami, i když v současné době jsou v provozu pouze tři. V odbavovací hale A se nacházejí letadla společností Frontier, Spirit, charterové lety a všechny mezinárodní přílety. V odbavovací hale B naopak sídlí společnosti Southwest a Delta. V odbavovací hale C, která je poslední z provozních hal, se nacházejí společnosti Air Canada Express, Alaska, American, JetBlue a United. Z hlediska podílu na trhu s cestujícími vede United s 23 %, následuje Frontier s 13,76 % a Southwest s 12,61 %.

Scenérie obsahuje přesné ztvárnění letiště z roku 2023, na zakázku vytvořené objekty, složitě navržený terminál pro cestující, věrné texturování, vlastní síť navrženou pro kompatibilitu s Ortho4Xp, ručně umístěný autogen a vegetaci, nástupní můstky a maršály SAM, optimalizaci šetrnou k výkonu a vlastní předpřipravenou orto dlaždici.

Je k dispozici zdarma v obchodě X-Plane.Org (viz. Zdroj), k instalaci je potřeba alespoň 3,5 GB volného místa na pevném disku (samotné letiště zabere 1,5 GB a ortofotomapy potřebují další 2 GB).

Zdroj :