Dostali jsme další dvě videa s DCS: F-15E Strike Eagle od RAZBAMu. Obě se zaměřují na funkce radaru letounu a jsou zásadní pro budoucí piloty Strike Eagle, kteří se chtějí naučit, co všechno mohou s letounem dělat.

Radar vzduch-vzduch a avzduch-země v nejnovějších videích

První video, které vyšlo, kombinuje poznatky získané v minulých výukových programech a zabývá se vyhledáváním, STT a TWS, aby bylo možné následně provést střet v režimu vzduch-vzduch. Strike Eagle je působivé letadlo se schopností jak zasáhnout zamýšlený cíl, tak se i bránit proti hrozbám – zejména ze vzduchu.

Druhé video, které je třeba zmínit, pochází z 10 Percent True, podcastového seriálu založeného na YouTube, který zahrnuje DCS a skutečné příběhy z kokpitu. Je také partnerem RAZBAM a Eagle Dynamics, který nabízí v balíčku s modulem DCS: F-15E knihu s názvem “Be Afraid of the Dark (Part 1)”.

Video se zabývá funkcí pozemního mapování radaru. F-15E má něco, čemu se říká radar se syntetickou aperturou a co dává letounu Strike Eagle možnost vidět cíle pomocí radaru na bezprecedentní (v té době) úrovni viditelnosti a rozlišení. To také znamená, že F-15E může identifikovat a zasáhnout cíle v noci a v mracích.