Po mnoha letech očekávání, čekání a nadějí RAZBAM vydává DCS: F-15E a katapultoval na naše počítače pravděpodobně svůj vlajkový modul.

F-15E od RAZBAMu se konečně objevuje na trhu s typicky energickým trailerem ve stylu DCS. Všichni nyní mohou konečně ocenit novou stíhačku počínaje dnešním dnem, přičemž ceny předobjednávek jsou v současné době stále na e-shopu DCS (na jak dlouho, to nevíme).

Letoun, který disponuje obvyklou řadou funkcí včetně textur ve vysokém rozlišení, plně vymodelovaného kokpitu vpředu i vzadu a detailní simulace různých systémů letounu včetně radaru AN/APG-70, zaujme svými specifikacemi. F-15E v předběžném přístupu má malou, ale užitečnou řadu návodů a neřízených zbraní a různé výcvikové příručky a videoprůvodce mají lidem pomoci začít.

RAZBAM i Eagle Dynamics prohlásily, že jejich záměrem bylo, aby se jednalo o vysoce kvalitní early access verzi. Čas ukáže, až se letadlo dostane do rukou všem a projde si svou zkouškou.

Později v předběžném přístupu

Stejně jako téměř všechny moduly DCS, i F-15E startuje v early access s tím, že další funkce a možnosti jsou plánovány na později.

V plánu jsou další interaktivní výcvikové mise, další kapitoly do letové příručky a bezplatná příběhová kampaň od Baltic Dragon.

Oficiální představení

F-15E, vyvinutý v polovině 80. let, je víceúčelový stíhací letoun určený k plnění úkolů vzduch-vzduch a vzduch-země. Řada avionických a elektronických systémů dává F-15E schopnost bojovat v malé i velké výšce, ve dne i v noci a za každého počasí. F-15E je dodnes nejpoužívanějším úderným stíhacím letounem USAF.

F-15E poskytl posádkám stíhacích letounů několik schopností. Jeho radar APG-70, založený na velmi schopném APG-63 z F-15A-D, se mohl pochlubit schopností syntetického mapování, které doslova vytvářelo obrazy cíle pouze na základě radarového snímání. Samostatná, síťově propojená souprava elektronického boje poskytovala letounu schopnosti vlastní ochrany. Když se toto všechno spojilo dohromady a informace o bojovém prostoru se dostaly do rukou posádky, vznikl sofistikovaný systém vzduch-země s ergonomickým uspořádáním kokpitu, který byl vyvinut tak, aby plně využíval nejnovější technologie a pokroky v těchto oblastech s víceúčelovými displeji.

Infračervená navigace a zaměřování v nízkých výškách pro noční lety (LANTIRN) umožňuje letounu létat v nízkých výškách, v noci a za všech povětrnostních podmínek a útočit na pozemní cíle různými přesně naváděnými i neřízenými zbraněmi. Systém LANTIRN, který se skládá ze dvou modulů připevněných na vnější straně letounu, poskytuje letounu F-15E bezkonkurenční přesnost při dodávce zbraní ve dne i v noci a za nepříznivého počasí. Navigační pod obsahuje radar pro sledování terénu, který pilotovi umožňuje bezpečný let ve velmi malé výšce podle pokynů zobrazených na displeji. Tento systém lze také propojit s autopilotem letounu a zajistit tak možnost “hands off”.

Každá z konformních palivových nádrží s nízkým odporem, které jsou zavěšeny na trupu letounu F-15E, pojme 750 galonů paliva. Nádrže drží zbraně na krátkých pylonech namísto běžných zbraňových závěsníků, což snižuje odpor vzduchu a dále prodlužuje dolet letounu Strike Eagle. Pro mise vzduch-země může F-15E nést většinu zbraní z inventáře letectva. Může být také vyzbrojen střelami AIM-9M Sidewinders nebo AIM-120C Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM) pro úkoly vzduch-vzduch. Model “E” má také interně namontovaný 20mm kanon, který může nést přibližně 500 nábojů.

Předmětem simulace na úrovni této studie je software F-15E Suite 4E+ instalovaný do letounů F-15E přibližně v roce 2003.

Mezi klíčové funkce patří:

  • Pokročilý letový model, který poskytuje realistické výkony a letové charakteristiky letounu F-15E s motory P&W F100-PW-229.
  • Vysoce detailní vnější 3D model a textury pro nejpřesnější F-15E, který je v současnosti k dispozici v jakémkoli simulačním softwaru.
  • Vysoce detailní a přesný kokpit 6 DOF založený na 3D skenovaných objektech s texturami s vysokým rozlišením, zrcadlovým a bump mapováním a interaktivním ovládáním myší.
  • Podrobná a důkladná simulace radaru AN/APG-70 letounu F-15E.
  • Obsahuje bezplatnou kopii knihy Be Afraid of the Dark od Steva Daviese o vzniku, vývoji a operační historii letounu F-15E až do roku 2002.

 

Letou je možné zakoupit na e-shopu DCS, viz zdroj

Zdroj :