Týmy společností Microsoft a Asobo Studio přichystaly velké překvapení v podobě oznámení hry Microsoft Flight Simulator 2024! Nový vstup do světa Microsoft Flight Simulator. Ačkoli zatím neznáme spoustu informací, to, co vidíme, nadchne jistě spoustu fanoušků virtuálního létání.

K překvapení téměř všech se Flight Simulator 2024 objeví někdy v příštím roce a nabídne některé funkce nové generace. Nový simulátor má být vydán na několika platformách včetně Xbox Game Pass, PC Game Pass, Xbox Cloud Gaming, Windows 10/11 a Steam, a to hned první den.

Z traileru je zřejmé, že tato další iterace přináší dopředu více věcí, které lze se simulací dělat. Přeprava VIP osob, převážení nákladu pomocí vrtulníků, záchranné mise, vědecké mise, skoky padákem, práškování polí, stavba elektrického vedení a hašení požárů – to jsou jen některé z věcí, které jsme v traileru viděli – z čehož je zřejmé, že tato další iterace se snaží rozšířit možnosti simulátoru a především dohnat to, co v MSFS při vydání spoustě hráčů chybělo.

Tento zbrusu nový simulátor je navržen tak, aby využíval nejnovější technologie v oblasti simulací, cloudu, strojového učení, grafiky a her a vytvořil tak nejpropracovanější, nejpohlcující a nejúžasnější letecký simulátor všech dob. K dosažení této bezprecedentní úrovně přesnosti je Microsoft Flight Simulator 2024 poháněn výrazně vyvinutým enginem Asobo Studio.

Zdá se, že některé vizuální efekty byly vylepšeny, piloti se před startem pohybují ke svému letadlu a možná budou mít v kokpitu lepší animace než dříve. V traileru se objevují také nová a upravená letadla s typy jako A-10, A-400M, upravený DA62 se sadou senzorů (skutečný produkt nabízený společností Diamond) a hasičskýCL-415.

Předvedeny jsou i další funkce, jako je vylepšené počasí, které zahrnuje lesní požáry, tornáda a několik ročních období.

Microsoft a Asobo se zkrátka vytasili s mnoha dalšími novými funkcemi, které dále rozšiřují svět Microsoft Flight Simulatoru.

Ihned po nečekaném oznámení hry Flight Simulator 2024 se názory komunity přinejmenším rozdělily. Zatímco mnozí se zdáli být spokojeni s trailerem a zdánlivě novými možnostmi, které MSFS2024 poskytne, mnozí jiní vyjádřili své obavy ohledně budoucí podpory MSFS2020 a životnosti platformy, stejně jako podpory a kompatibility pro aktuálně dostupné doplňky třetích stran.

Společnost Microsoft vydala stručné FAQ, jejichž cílem je tyto otázky trochu více objasnit. Neposkytuje sice zevrubné odpovědi ani podrobnosti o tom, co bylo oznámeno, ani o dostupnosti a kompatibilitě konkrétních doplňků třetích stran, ale poskytuje určitou představu o tom, co můžeme očekávat.

Podle často kladených otázek bude MSFS2024 zcela samostatný simulátor. Žádné informace o upgradu nebo platbě zatím nebyly sděleny. Microsoft také uvádí, že bude pokračovat v plnění plánu MSFS2020, tedy v obsahu, jako jsou aktualizace letadel a avioniky, aktualizace měst a světa a další bezplatné DLC. Tým bude také pokračovat v podpoře MSFS2020 po uvedení MSFS2024, ačkoli tým neobjasnil, co v této souvislosti znamená podpora a v jakém rozsahu.

Asi nejdůležitější nebo nejpalčivější otázka komunity se týkala doplňků třetích stran. K tomuto tématu se v často kladených dotazech uvádí: “Až na velmi málo výjimek budou prakticky všechny doplňky, které dnes fungují v Microsoft Flight Simulatoru (2020), fungovat i v Microsoft Flight Simulatoru 2024. Doplňky, které byly zakoupeny na tržištích v simulátoru, nebude nutné v aplikaci Microsoft Flight Simulator 2024 dokupovat”. Ačkoli toto prohlášení ponechává trochu více odpovědí, například jak mohou být doplňky ovlivněny z hlediska kompatibility, nebo zda vývojáři musí poskytnout aktualizace, aby byly kompatibilní, zdá se, že je to dobrá zpráva, že se Microsoft cítí jistý ohledně kompatibility mezi platformami.

Zdroj :