Vývojáři ze společnosti Laminar Research zveřejnili na svých vývojářských stránkách blogový příspěvek, ve kterém podrobně popisují některé oblasti, na kterých bude nedávno vydaný X-Plane 12 stavět. Je zde několik klíčových informací o tom, co plánují, a pokud jste fanoušky X-Plane, budete chtít vědět, co dělají.

Předběžný přístup a další kroky

První věc, kterou tým Laminar zmiňuje, je celý koncept předběžného přístupu a důvod, proč simulaci uvolnili pro veřejnost již nyní. V podstatě jej chtěli otevřít, aby do něj mohli zapojit veřejnost a, což je možná ještě důležitější, všechny vývojáře, kteří chtějí do procesu zapojit celé své týmy.

Pak se blog obrací k věcem, na kterých tým pracuje. Velkou z nich jsou mraky a Laminar uvádí, že pracuje na zlepšení tvaru a kvality mraků. Totéž platí pro osvětlení, které podle jejich zpráv obsahuje poměrně dost chyb v osvětlení a rozptylu atmosféry, které musí odstranit.

Pro piloty dopravních letadel je obzvláště vzrušující zpráva, že jeden z jejich vývojářů, Philipp, pokračuje v práci na Airbus MCDU, který se dostane do A330 později v období předběžného přístupu. V současné době A330 používá jako záložní jednotku FMC z Boeingu.

Chyby k odstranění

Aktualizace vývojářů také zmiňuje, že zbývá odstranit poměrně dost chyb. Údajně mají přes dvě stovky otevřených chyb. Některé z těchto chyb zahrnují rozmazané textury, k nimž poskytují dlouhé vysvětlení. Zkrátka a dobře to souvisí s Vulkanem a nedostatečnou pamětí VRAM a některými dalšími položkami.

Je tu také magenta bug, což je zřejmě ladicí systém, který má ukázat, kde se ve vykreslovacím enginu vyskytla numerická chyba. Někteří lidé ji vidí často, zatímco jiní si jí vůbec nevšimli. GeForce řady 900 jsou jedním z několika viníků, které zmínili.

Hovoří také o použití technologie FidelityFX™ Super Resolution od společnosti AMD. Někteří uživatelé používající FSR zaznamenali rozmazaný vzhled, což se podle týmu dá do značné míry očekávat při běhu v nižším rozlišení a následném vzorkování. Technologie je podobná DLSS od nVidie, kterou X-Plane v současné době nepodporuje.

Beta 3

V současné době je již dostupná třetí aktualizace pro betu simulátoru. seznam změn je skromný ale dle ohlasů uživatelů, odstraňuje více než je psáno.