Dnes přinášíme souhrn několika novinek, které nám byly v posledních dnech pro simulátor DCS World přestaveny. Podíváme se na novinky v hlasové komunikaci s AI v AH-64D a Mi-24P, nové snímky z vývoje od společnosti RAZBAM, novou chystanou kampaň pro Spitfire a nakonec na ukázku z připravovaného letounu Mirage F1.

Hlasový systém AI pro AH-64D a Mi-24P

Jak DCS: Mi-24P Hind, tak DCS:AH-64D využívají k řízení těchto dvoumístných vrtulníků systém AI-helpers. Společnost Eagle Dynamics se zmínila o hlasovém systému pro tyto AI-pomocníky pro Hind a Apache (jmenují se Petrovič, respektive George), ale v poslední době jsme o nich moc neslyšeli.

Poslední novinka se o nich opět zmiňuje a přináší nám několik dalších vítaných podrobností. Očekává se, že systém bude reagovat jak na povely hráče (tj. zaměřit, vystřelit, atd.), tak i proaktivně vyhledávat a hlásit cíle.

DCS 005

Zdroj: Eagle Dynamics

Je zde také zmínka o různých “stavech postoje”, kdy se hlasové projevy mění v závislosti na intenzitě toho, co se děje.

Výprodej na SimFestu

Společnost Eagle Dynamics se chystá zahájit nový výprodej. Ten se nazývá výprodej “SimFest” a začne za několik dní. Od 28. března do 4. dubna 15:00 GMT budeme moci využít 50% slevu na většinu modulů, přičemž některé dostanou slevu 30 %.

Zde je seznam modulů s 30% slevou, na kterém jsou, nepřekvapivě, většinou letadla a kampaně z poslední doby:

Moduly s 30% slevou

 • DCS: A-10C II Tank Killer
 • DCS: F-16C Viper
 • DCS: F/A-18C Hornet
 • DCS: JF-17 Thunder
 • DCS: Supercarrier
 • DCS: The Channel
 • DCS: Mi-24P Hind

Kampaně s 30% slevou

 • DCS: Kampaň F/A-18C Persian Lion
 • DCS: Kampaň A-10C Iron Flag Part 1
 • DCS: Kampaň AV-8B Sky Warrior
 • DCS: Kampaň F-14A Fear the Bones
 • DCS: Kampaň F-14A Zone 5
 • DCS: F-5E Black Sea Resolve ’79 kampaň
 • DCS: Kampaň F-86F Hunters over the Yalu
 • DCS: Mig-21bis Bitva o Krasnodar Kampaň
 • DCS: Fw 190 A-8 Horrido! Kampaň
 • DCS: Kampaň P-47D Wolfpack
 • DCS: Bf 109 K-4 Jagdflieger kampaň
 • DCS: P-51D The Blue Nosed Bastards of Bodney kampaň
 • DCS: Spitfire IX The Big Show Kampaň

RAZBAM: MiG-23, IA-58 Pucara a malá aktualizace F-15E

Série příspěvků na sociálních sítích od společnosti RAZBAM a jednoho z členů jejího týmu ukázala rozpracované aktualizace dvou projektů DCS World, na kterých tým pracuje. Zobrazeny jsou jak MiG-23MLA, tak IA-58 Pucara.

Práce na IA-58

Argentinský letoun pro pozemní útoky a boj proti povstalcům IA-58 Pucara se vyráběl v letech 1974 až 1993, byl použit během války o Falklandy a dodnes slouží v argentinském letectvu. Zdá se, že tento projekt od RAZBAM postupuje kupředu díky sérii aktualizací, které ukazují kokpit a mnoho detailů.

MiG-23

Také na MiGu-23MLA je vidět určitý pokrok. RAZBAM ho má na svém plánu už nějakou dobu a je dobré vidět řadu aktualizací. Zde se díváme na kokpit z pohledu vnějšího modelu. Jedná se o typicky nižší detaily, než na jaké se díváme, když v kokpitu skutečně sedíme.

Navzdory nižšímu stupni detailů vypadá stále dobře.

Ani jeden z těchto projektů se v dohledné době nechystá k vydání, ale aktualizace v průběhu několika posledních dnů rozhodně ukazují, že autoři RAZBAMu na nich pilně vytvářejí potřebné práce. Později budou nepochybně zapojeni programátoři, kteří těmto modelům vdechnou život.

DCS: F-15E Strike Eagle

V poslední době také proběhlo několik drobných aktualizací. Nejprve tato, která ukazuje detaily podvozku.

DCS 009

Zdroj: RAZBAM

A tato aktualizace pilotního 3D modelu.

DCS 010

Zdroj: RAZBAM

DCS: Spitfire IX kampaň: ‘Beware! Beware!’

Do hry DCS World přichází nová kampaň od společnosti Reflected Simulations s názvem “Beware! Beware!” s historicky autentickou rekonstrukcí misí letounů Spitfire Mark IX v letech 1942 a 1943.

Heslo letky RAF č. 611 zní: “Beware! Beware!”, které propůjčilo svůj název nejnovější kampani DCS WWII od Reflected Simulations. Tato nová kampaň je historicky přesnou a autentickou rekonstrukcí misí, které letka č. 611 létala. Reflected využívá dostupné archivní informace o každodenních operacích perutě, na nichž postavil kampaň o 14 misích. Zde je část toho, co řekl ve svém úvodním videu:

Reflected také poznamenává, že kampaň končí jen týden před kampaní DCS World “The Big Show” a na tuto kampaň navazuje kampaň Epsom, která nabízí obrovské množství akcí pro jednoho hráče DCS: Spitfire IX.

Pozor! Očekává se, že Beware! vyjde “brzy”!

Mirage F1CE výukové video

Připravte se na vzlet, přistání a létání s DCS: Mirage F1CE díky novému výukovému videu, které RedKite připravila před vydáním tohoto modulu.

Před několika dny vydala společnost RedKite výcvikové video pro modul DCS: Mirage F-1CE vytvořený společností Aerges. Tato španělská verze slavné stíhačky Mirage F1 je první verzí letounu, která přichází do světa DCS. Druhé video společnosti RedKite navazuje přesně tam, kde první video skončilo, a zabývá se aspekty pojíždění, vzletu, přistání a některými základními tipy pro letové manévry.

F1 se zdá být z větší části poměrně přímočarý a zdá se, že do této předvydané verze F1 je zapracováno mnoho detailů, včetně smyků pneumatik, když se příďové kolo při rychlosti příliš natočí. Jedná se také o zcela zjevně manuální, ručně ovládaný typ proudového letounu bez systému fly-by-wire, který vidíme u Mirage 2000C.