Po téměř pěti letech právě vyšel jeden z nejočekávanějších přídavků tohoto roku pro X-Plane 11. Společnost Rotate vydala letoun McDonnell Douglas MD-11, jedná se o ikonický třímotorový proudový letoun, který je dodnes ve své nákladní verzi využíván společností FedEx.

McDonnell Douglas MD-11

MD-11 byl poprvé představen v roce 1990 a byl vyvinut jako náhrada za stárnoucí DC-10. Jako první jej do své flotily zařadila společnost Finnair ve verzi pro přepravu cestujících a nakonec bylo vyrobeno 200 letounů tohoto typu. Dnes je již využíváno téměř výhradně jen jako nákladní letoun.

Vydání pro X-Plane 11

Společnost Rotate strávila přípravou tohoto letadla více než čtyři roky a žádný detail nezůstal nedotčen, přičemž obsahuje mnoho funkcí a vlastností. Všechny systémy jsou simulovány na základě specifikací původního modelu spolu s různými simulacemi redundance, které jsou zahrnuty jak s automatickým, tak s manuálním režimem.

Podle stránky produktu společnost Rotate zahrnula velké množství systémů včetně přesného vzduchového, elektrického a hydraulického systému, stejně jako kompletní automatický letový systém. Simulovány jsou všechny režimy FMA spolu s omezováním klapek, varováním před pádem, automatickým nastavením sklonu a dalšími funkcemi.

Pro ty, kteří chtějí proniknout do simulace hlouběji, byl zahrnut kompletní testovací systém, což znamená, že se můžete ujistit, že požární systémy fungují, meteorologický radar je funkční a veškeré nouzové napájení je v pořádku. Součástí Rotate MD-11 je také více než 200 poruch.

Vedle důkladných systémů, které se odehrávají za scénou, se společnost Rotate postarala o to, aby tento MD-11 také náležitě vypadal. Letadlo je vybaveno kompletně HD texturami, 3D modelováním ve vysokém rozlišení a detailními animacemi. Kromě toho nechybí ani nakladače letadla, funkční nákladové dveře, wingflex, pohyblivé sedačky a další prvky. Zvuková kulisa byla vytvořena pomocí dynamických efektů FMOD pro co nejúžasnější zážitek.

Piloti by se měli připravit i na fakt, že tento třímotorový letoun má díky své konstrukci zcela odlišné letové vlastnosti, než běžné velké letouny se čtyřmi nebo dvěma motory.

V neposlední řadě je součástí produktu 10 livrejí, včetně livrejí Rotate, FexEx, EVA Air Cargo, UPS, Lufthansa Cargo a mnoha dalších. Ty, kteří používají VR, jistě potěší i to, že letoun Rotate MD-11 je dodáván s plnou podporou této technologie.

Rotate nezveřejnili žádnou informaci ohledně budoucí kompatibility s X-Plane 12, ale předpokládáme, že bude po vydání nové verze X-Plane umožněna vydáním aktualizace letounu.

Letoun je možné zakoupit pouze v obchodě X-Plane.org za 83,95 USD.

 

Zdroj :