Společnost Stairport oficiálně vydala další významnou iteraci svého Správce animací scenérií (SAM), čímž se tento zásuvný modul dostal do verze 3! Při oznámení této verze se společnost Stairport pochlubila na svých sociálních sítích a fórech Aerosoftu nejnovějšími aktualizacemi svého mimořádně oblíbeného pluginu pro X-Plane.

Scenery Animation Manager (SAM) je v komunitě X-Plane stálicí od vydání svého prvního významného doplňku World Jetways koncem roku 2019 a vydání SAM v1.1 na začátku téhož roku. Společnost Stairport se pak nedávno pustila do výroby scenérií s produkty pro X-Plane i Microsoft Flight Simulator.

SAM v3

Zdroj: Aerosoft

Začátkem letošního dubna Stairport oznámil své plány na v3 SAM, včetně podrobností o tom, jak bude vypadat, a nové revize uživatelského rozhraní a zaměření na integraci s doplňkem třetí strany “Better Pushback”.

SAM v3

Zdroj: Aerosoft

Společnost Stairport dnes zveřejnila snímky obrazovky dokončeného uživatelského rozhraní spolu s povídáním o nových funkcích, které jsou integrovány do verze 3.
Raphael Jacob ze společnosti Stairport v příspěvku na fóru uvedl:

“Uživatelské rozhraní bylo od základu přepracováno. Zatímco dříve bylo založeno na funkcích, nyní jsme všechny funkce integrovali do typického průběhu letu. V závislosti na fázi letu se zobrazují dostupné funkce, což umožňuje jejich rychlé použití.”

Jacob se dále zmiňuje o integraci SimBriefu a doplňku třetí strany “BetterPushback”.

SAM v3

Zdroj: Aerosoft

“Kromě toho jsme upravili funkce na různých místech. Například během plánování letu se zobrazuje plánovaná a aktuální hmotnost letadla (případně importovaná ze Simbriefu). Výběr dráhy na letišti odletu a parkovací pozice na cílovém letišti jsou pro FollowMe přímo předvoleny. Na stránce odletu můžete nyní kromě FollowMe ovládat i plugin třetí strany BetterPushback.”

Jacob se poté obrátil také na komunitu vývojářů scenérií,

“Usnadnili jsme však používání nejen koncovým uživatelům, ale také vývojářům scenérií. Letiště nakonfigurovaná v SAM3 nevyžadují definici nástupních mostů nebo systémů VDGS, ty jsou registrovány zcela automaticky. Nicméně stále existuje možnost individuálního nastavení dveří, vzletové polohy a dalších hodnot. Samozřejmě lze stále zahrnout vlastní objekty jetway. Také zobrazení VDGS lze nyní správně použít pro více parkovacích pozic. Kromě toho je k dispozici automatický konfigurační nástroj pro maršály, který provede registraci během několika sekund.”

Pro ty, kteří se obávají aktualizace do budoucna, SAM V2 již nebude podporován, ale stále bude online prostřednictvím správce instalace SAM Suite.

SAM v3

Zdroj: Aerosoft

Chcete-li se podívat na nejnovější vychytávky, které přináší SAM 3, podívejte se na fórum Aerosoftu a stáhněte si jej do svého simulátoru ještě dnes.