Společnost Verticalsim nedávno vydala své ztvárnění mezinárodního letiště Ontario (KONT) pro X-Plane 12, které obsluhuje města San Bernardino, Riverside a  Los Angeles s průměrným ročním počtem 5 milionů cestujících.

image 26

Zdroj: Verticalsim

Mezinárodní letiště Ontario, které slouží jako hlavní vstupní brána do oblasti San Bernardino v Kalifornii, je mezinárodní letiště provozované společně městem Ontario a San Bernardino Country. Letiště bylo původně otevřeno v roce 1923 a tehdy bylo známé jako Latimer Field, pojmenované podle nedaleké továrny na balení pomerančů. Ve 40. letech 20. století bylo letiště rozšířeno a výrazně modernizováno, včetně nových vzletových a přistávacích drah, a během druhé světové války začalo sloužit jako výcviková základna pro letouny P-38 Lightning a P-51 Mustang americké armády.

image 25

Zdroj: Verticalsim

Teprve v roce 1946 bylo letiště oficiálně přejmenováno na Ontario International Airport a začalo sloužit především komerčním účelům. Dnes má letiště dva terminály s 28 východy a létá na něj řada domácích i mezinárodních dopravců do destinací v Severní a Střední Americe a Tichomoří, například Hawaiian Airlines do Honolulu, Volaris do Guadalajary a New Pacific Airlines do Nashvillu a Reno/Tahoe. Letiště slouží také jako letecký a kamionový uzel na západním pobřeží pro společnost UPS a jako hlavní distribuční centrum pro konkurenční FedEx.

image 23

Zdroj: Verticalsim

Společnost Verticalsim zveřejnila své ztvárnění tohoto důležitého leteckého uzlu na západním pobřeží, které mohou využít uživatelé XP12, a poskytla jim tak možnost proletět se s nákladními letadly MD-11 a Airbus A300. Součástí scenérie je mimo jiné aktuální pozemní plán letiště z roku 2023, který jej zobrazuje v současném stavu, HDR osvětlení, 3D budovy s vlastním designem a vysoce kvalitní textury PBR. Produkt obsahuje také zbrusu nové mapy počasí X-Plane 12, díky nimž je létání za nepříznivých povětrnostních podmínek ještě napínavější.

image 24

Zdroj: Verticalsim

Pokud byste chtěli letět na jednu z alternativ k rušnému a přetíženému letišti LAX, pak neváhejte a vyzvedněte si ztvárnění mezinárodního letiště Ontario (KONT) od společnosti Verticalsim v jejím internetovém obchodě. Na základě prvních nedávno zveřejněných recenzí se zdá, že scenérie byla přijata dobře a odpovídá známým standardům vývojáře.

image 20

Zdroj: Verticalsim

Seznam funkcí

  • Zcela nové efekty počasí XP12
  • Přesné nákladní rampy
  • Rozložení letiště 2023
  • Osvětlení HDR
  • PBR téměř u všech materiálů
  • Pohybující se provoz vozidel
  • Směrování dopravy AI
  • SAM Jetways
  • Využití LOD pro optimalizaci
Zdroj :