Všichni, kteří pravidelně sledují oznámení vývojářů třetích stran pro DCS World, si na jaře letošního roku všimli, jak vývojáři z Aerges chystají placený modul Mirage F1-CE. Nyní se na jejich facebookovém profilu objevili nové, celkem rozsáhlé informace o jejich práci.

Aktuální stav

Projekt dle informací stále pokračuje ve všech aspektech. Dozvíme se, že zřejmě byl aktualizován externí 3D model, textury a animace. Podle přiložených obrázků si můžeme všimnout, že se hodně zapracovalo na modelování podvozku a zavěšení.

Další informace nás ujišťují o práci na avionice, ozvučení a osvětlení.

Aerges chtějí Mirage F1-CE vydat v co nejlepším a vyladěném stavu a to již v předběžném přístupu. (tak uvidíme jestli se jim podaří vyhnout klasickým porodním bolestem EA)

Pokud se jim to podaří, jejich reputace v komunitě bude jeden z největších taháků na jejich moduly.

Mirage F1

Zdroj: Aerges

Aerges

Pokud se jedná o samotný vývojářský tým  Aerges, mají již v DCS World svoje želízko v ohni v podobě letounu C-101. Pro jejich kladné hodnocení se řadí především pravidelné aktualizace, které se do simulátoru dostávají téměř s každým updatem již několik let. Pokud stejnou oddanost splní i u Mirage F1, můžeme se těšit na vymazlený letoun.

Celé léto jsem čekal a doufal, že se dozvím, co Aerges chystá, a nyní jsme se dočkali velmi dobré aktualizace od týmu, která ukazuje současný stav jejich projektu F1 a naznačuje blízkou budoucnost.

Co poznáme ze zveřejněných snímků?

Zveřejněné screenshoty také vypovídají o několika důležitých věcech. Zaprvé, textury v kokpitu vypadají, že na nich bylo od doby, kdy jsme je viděli naposledy, zapracováno a byly upraveny. Vypadají ostřeji a detailněji než kdy dříve. Zadruhé, máme opravdu dobrý pohled na poměrně složitý podvozek F1 a zdá se, že také dostal spoustu detailů. Zatřetí, na zbraňových závěsnících visí poměrně velké radarem naváděné střely Matra R-530 a také jedna z dřívějších variant AIM-9, které byly běžné u španělského letectva.

Mirage F1

Zdroj: Aerges

Vydání v nedhlednu?

Stále jsme na začátku cesty pro Aerges a modul Mirage F1. Vývojáři, pokud je mi známo, stále plánují zahrnout čtyři různé varianty F1, přičemž tato základnější jednomístná je výchozím bodem a plánuje se také dvoumístná a modernizovaná varianta.

Zde je to, co dříve oznámili jako svůj plán:

Mirage F1-CE (základní jednomístná verze)
Mirage F1-EE (víceúčelová verze s tankovací sondou)
Mirage F1-BE (základní dvoumístná verze)
Mirage F1-M (modernizovaný s částečně proskleným kokpitem)
Rozhodně se jedná o letoun, který je třeba sledovat. Pro více informací navštivte stránku Aerges na Facebooku a sledujte budoucí vývojářské aktualizace!

Zdroj :