Zero Dollar Payware dnes vydali další volně stažitelnou scenérii letiště pro letecký simulátor X-Plane. Scenérie obsahuje mezinárodní letiště Gold Coast (YBCG). Samozřejmostí je u tohoto vydavatele kvalita, která je srovnatelná s placenými addony a je kupodivu, že letiště nám představil velmi krátce po vydání předchozí velmi detailní scenérie letiště Seoul Incheon.

DCS World003 1

ZdroJ: Zero Dollar Payware

Gold Coast International airport

Reálné letiště, dříve známé jako Coolangatta Airport, se nachází jižně od města Gold Coast v Austrálii. Leží přibližně 56 mil od Brisbane. Originální název “Coolangatta” pochází z jazyka Aboriginců a znamená “Nádherné místo”. Do roku 2020, letiště odbavilo přibližně 6,48 milionů místních a mezinárodních cestujících. Mezinárodní destinace jsou především Nový Zéland, Singapur, Japonsko, Malajsie a Jižní Korea.

DCS World007 1

ZdroJ: Zero Dollar Payware

V této verzi nepřišel žádný detail nazmar, protože společnost ZDP využila své umělecké schopnosti a realizovala budoucí rozšíření terminálu in-sim, postavené na základě architektonických renderů. Rozvržení letiště odpovídá současnému formátu, přičemž byly zapracovány další brány, které odrážejí rozšíření terminálu. K animaci nástupních mostů v novém terminálu se používá SAM a u každé brány jsou rozesety maršálové. Pro celý komplex terminálu tým vymodeloval také interiér. Celá scenérie zahrnuje standardní modely, jako jsou vlastní vymodelované budovy a prostředky na celém letišti.

Zde je seznam funkcí:

  • Umělecká interpretace nového rozšíření jižního terminálu na základě architektonických renderů.
  • Přiřazení odbavovacích ploch a bran upraveno podle informací z roku 2021, s fiktivními branami 8, 9 a tribunou 10 pro jižní rozšíření.
  • Vlastní budovy a aktiva
  • Můstky pro proudové letouny SAM a maršálové
  • Interiéry terminálu
  • Funkční trasy AI taxi (testováno pouze s WT3)

Scenérie je zcela zdarma a lze ji stáhnout z fóra Threshold.