Vývojář vysoce kvalitních freewarových scenérií Zero Dollar Payware nedávno vydal své ztvárnění Seoul-Incheon International, ZeroDollarPayware je známí tím, že projekty, které jsou pro všechny virtuální piloty zdarma, jsou mnohdy i kvalitnější, než komerčně dostupné projekty, za které si tvrdě připlatíme.

X Plane zd0RI4EqvC.jpg.e16ca071e4c5d8343a3b373677ba46a4

Zdroj: ZeroDollarPayware

Projekt byl spuštěn před více než rokem a nashromáždil více než 1 000 hodin vývoje letiště, je to aktuální doplněk k nedávnému obnovenému zájmu o východní destinace v rámci X-Plane, kdy bylo nedávno vydáno freewarové letiště Hakodate v Japonsku od SFD a CloudSurfAsia rychle pokrývá hlavní letecké uzly jihovýchodní Asie.

RKSI je největší letiště v Jižní Koreji a patří k největším na světě, slouží jako hlavní letiště v metropolitní oblasti Soulu. Moderní letiště bylo otevřeno v roce 2001 a bylo vybudováno jako náhrada za stárnoucí letiště Gimpo, které bylo hlavní mezinárodní branou Soulu.

Vývojář vydal malé upozornění pro uživatele týkající se dat AIRAC pocházejících z června 2021; zatímco scenérie byla ve vývoji, skutečné letiště právě dokončilo a otevřelo novou vzletovou a přistávací dráhu, kterou scenérie v simulaci neilustruje, alespoň zatím ne. V důsledku toho – aby scenérie fungovala s některými placenými letadly, je třeba nainstalovat upravenou verzi dat letiště. Pro instalaci těchto upravených dat musí uživatelé zkopírovat a přepsat všechny soubory ze složky Earth nav data ve složce “Scenery Variants” (Varianty scenérie), která je dodávána ke stažení, do hlavní složky scenérie RKSI.

Scenérie se dodává s texturami s vysokým rozlišením “1k”, které obsahují PBR, většina budov letiště má vlastní modely od ZDP, z nichž některé obsahují detailní model interiéru. Napříč letištěm vývojář zakomponoval přesné uspořádání s řádným značením. Součástí jsou funkční, na míru navržené nástupní mosty SAM, které slouží vašim virtuálním cestujícím k nástupu a výstupu z letadla. Pozemní textury jsou vytvořeny na základě satelitních snímků a 3D trávy. A konečně, scenérie využívá několik nezbytných knihoven scenérií, které budete muset nainstalovat, aby letiště správně fungovalo: MisterX Library v2.0 a knihovny scenérií SAM v2.0+.

Vrátíme-li se k výše uvedenému oznámení o datech AIRAC, vývojář zdůvodnil, že nová dráha 16R/34L nebyla do scenérie implementována z důvodu nedostatku referenčních zdrojů. Než obětovat kvalitu a přesnost scenérie, rozhodl se vývojový tým raději ji do prvotního vydání nezařadit. Ačkoli uvedli, že dráha 16R/34L “bude přidána v budoucí aktualizaci, ale nemáme pro ni žádné odhadované datum vydání”.

Scenérie je volně dostupná na dvou místech: na fóru Threshold nebo na fóru iniBuilds – velikost souboru se pohybuje na okolo 1 GB.

X Plane 0sd5gbHzRR.jpg.7d9d184ef6c4d3954c6294f0bf2b721a

Zdroj: ZeroDollarPayware

Klíčové vlastnosti scenérie:

  • Většina vlastních modelů pro budovy
  • Značení a uspořádání letiště je věrné skutečnému letišti
  • Dobrá FPS optimalizace
  • Realisticky vypadající 3D tráva a orto textury
  • Funkční SAM na letišti
  • Poměrně přesné opotřebení drah
  • AI funguje poměrně přesně na pojezdových drahách
  • HD 1ktextury s  PBR
  • Některé terminály mají vymodelované interiéry
  • neoficiálně licencováno od Incheon International Airport Corporation a BTS

 

Zdroj :