iniBulds vydávají novou beta aktualizaci pro jejich letouny Airbus A300 a Beluga ST pro X-Plane 12. Letouny, které byli původně určené pro X-Plane 11 nyní získávají vylepšené funkce, které využívají pokročilejší technologie v XPL 12.

Na fóru iniBuilds tým potvrdil, že vylepšil letový režim, systémy a grafiku tak, aby splňovaly některé nové standardy stanovené v X-Plane 12. Výkon motoru, spalování paliva a aerodynamické kryty byly upraveny tak, aby lépe odrážely skutečný provoz letadla na novém enginu X-Plane 12. Systém hmotnosti a vyvážení byl také upraven tak, aby bylo možné používat nový systém užitečného zatížení X-Plane 12.

iniBA300ST 5

Zdroj: iniBuilds

Jedná se o otevřenou betaverzi a existují některé známé problémy, na které je třeba upozornit. Systém METAR/ATIS již nefunguje kvůli změnám počasí v X-Plane 12 a že některé osvětlení může vypadat jinak než ve verzi X-Plane 11. Mohou se vyskytnout i další problémy, ale nejsou stanoveny žádné časové lhůty pro vyřešení položek. Můžete se podívat na seznam, na který budete muset dávat pozor:

  • Vzhledem ke změnám v systému počasí v XP12 již nebudou fungovat funkce METAR/ATIS.
  • Při prvním načtení se může zobrazit chybové hlášení týkající se zvuků. Zrušte ji a aktivujte letadlo a znovu načtěte simulaci. Chybové hlášení se již nebude zobrazovat.
  • Vzhledem k výrazným změnám v systému osvětlení budou světla vypadat jinak než v XP11.
  • Upozorňujeme, že testování na systémech Mac&Linux nebylo u aktualizací XP12 provedeno.
  • Problémů může být více, ale jedná se o otevřenou betaverzi a v současné době nejsou stanoveny žádné časové harmonogramy pro řešení položek (Mějte to prosím na paměti!).

Nový kompatibilní balíček je pro stávající uživatele letounů pro XP11 zdarma.

Zdroj :