Správné zvuky jsou důležitou součástí každého vydání virtuálního letadla a společnost Just Flight spolu se svými partnery ze Sim Acoustics poskytla aktuální informace o tom, jak dlouho se snažila získat kvalitní zvukové nahrávky z posledního z reálných letadel Fokker F70/100. Máme také novinky o jejich vydání X-Plane 12 Duchess Model 76.

Vydání modelu Duchess 76

duchess model 76 xplane 12 49 ss l 240123162201

Zdroj: Just Flight

Společnost Just Flight potvrzuje, že jejich model Duchess 76, který vzniká ve spolupráci s Thranda Design, je téměř připraven a bude uveden na trh ještě tento měsíc. Nechci se záměrně odvolávat na “dva týdny”, ale skutečně to vypadá, že se jej dočkáme v příštích dvou týdnech, pokud vše půjde podle plánu.

Tuto vysoce detailní simulaci letounu Duchess Model 76, která navazuje na oceňovanou flotilu letadel General Aviation v X-Plane 11, vyvíjí společnost Just Flight ve spolupráci s Thranda Design pro X-Plane 12 na základě rozsáhlého praktického výzkumu dvou skutečných letadel Duchess, G-BZRT a G-GCCL.

Duchess je čtyřmístný dvoumotorový letoun ve tvaru T se zatahovacím tříkolovým podvozkem a dvěma čtyřválcovými motory o výkonu 180 k s vrtulemi s konstantními otáčkami. Díky své avionice schopné létat podle pravidel IFR, vynikajícím vlastnostem a protiběžným vrtulím je ideálním letadlem pro výcvik ve vícemotorovém létání a dokonalým přechodem od jednomotorových letadel, jako je PA28. Cestovní rychlost 155 uzlů, dolet 780 námořních mil a provozní strop 20 000 stop z něj rovněž činí velmi schopný cestovní letoun.

S Duchess se létá po celém světě a tento doplněk odráží tuto celosvětovou popularitu. Kromě britských výzkumných letounů G-BZRT a G-GCCL obsahuje produkt i další livreje ze zemí celého světa.

Duchess Model 76 pro X-Plane 12 obsahuje 8K textury interiéru a exteriéru pro nejvyšší možnou čistotu textur; materiály PBR s odrazy prostředí v reálném čase pro vynikající kvalitu a realismus; zcela nový tablet EFB s množstvím funkcí, jako jsou stavy konfigurace letadla, interaktivní kontrolní seznamy a možnosti přizpůsobení; a četné animace včetně multianimovaných dveří pro cestující, které při otevření reagují na přetížení a odpor vzduchu.

F70/F100 zvuky

f100 sound recording in dev 1 468ohmwvb

Zdroj: Sim Acoustics

Vyšel nový vývojářský příspěvek k projektu Just Flight Fokker F70/F100, ve kterém se hovoří o sáze, která stojí za snahou zachytit autentické zvuky letounu Fokker. Jejich partnerovi, společnosti Sim Acoustics, se podařil husarský kousek, když se dostali k motorovým zkouškám posledních tří zbývajících provozuschopných letadel řady Fokker F70/100 v Evropě.

Zde je část příběhu:

Odpoledne se počasí trochu umoudřilo a Fokker 100 byl připraven k letu. Když bylo vybavení z velké části na místě a snad tomu napomohlo i trochu sluníčka, šly přípravy mnohem rychleji. Zajímavé je, že startování RR Tay 650 zní úplně jinak než 620, které jsme slyšeli těsně předtím, protože zavádění paliva do turbíny 650 probíhá postupně. Po řádném zahřátí motoru jsme se dočkali plného výkonového pásma, přičemž řev ventilátoru byl obzvlášť působivý!

Sim Acoustics

Zdroj :