Společnost Chudoba Design nedávno vydala své ztvárnění letiště Göteborg Landvetter (ESGG) pro X-Plane 11 a 12, které se nachází ve městě Göteborg ve Švédsku. Jedná se o druhé největší letiště v zemi po letišti Stockholm-Arlanda, které ročně odbaví v průměru téměř 7 milionů cestujících.

Letiště, které bylo vybudováno jako náhrada za letiště Torslanda, bylo po pěti letech stavebních prací slavnostně otevřeno v říjnu 1977 králem Karlem XVI Gustafem. Nachází se v obci Härryda nedaleko Göteborgu, přesto bylo pojmenováno podle sousedního správního obvodu (Landvetter), protože se lépe vyslovovalo. Letecký provoz byl zahájen o tři dny později a jako první na dráze přistálo letadlo DC-9 společnosti SAS. První den provozu se uskutečnilo celkem asi 60 pohybů.

Landvetter měl původně dva terminály, postavené pro odbavení až 3 500 000 cestujících ročně. Nakonec se spojily v jeden terminál s jedenácti leteckými mosty a mnoha vzdálenými stojánkami.

Je středem zájmu společností Norwegian Air Shuttle, Ryanair, Scandinavian Airlines, SunClass Airlines a TUI fly Nordic, které se pyšní značnou sítí linek mezi evropskými zeměmi. Na seznamu návštěvníků jsou i významní evropští dopravci jako Air France, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Finnair, KLM, Lufthansa a Swiss.

Scenérie obsahuje textury PBR, integraci SAM, optimalizaci zaměřenou na výkon, vlastní budovy a objekty, vlastní letové dráhy, přesné noční osvětlení a kompatibilitu s X-Plane 11 a 12.

Je k dispozici na webu ChudobaDesign, SimMarketu, a x-plane.org, přičemž k instalaci je zapotřebí alespoň 1,8 GB volného místa na pevném disku.

 

 

 

Zdroj :