Prostřednictvím oficiálního kanálu X-Plane na YouTube se tým podělil o zbrusu novou upoutávku na chystaný business jet Citation X, který se objeví v očekávaném X-Plane 12.

Není to poprvé, co byla sdílena upoutávka na výchozí letadlo. V minulosti tým sdílel také upoutávky na výchozí provedení letounů Cirrus SR22 a Airbus A330.

I když je skvělé vidět nové záběry z X-Plane 12, zaujalo nás, že tým na konci upoutávky zmínil, že X-Plane 12 se brzy objeví. Tato informace přišla bez dalších podrobností, tudíž přesné datum vydání zůstává neznámé.

Z toho, co již víme z předchozích prohlášení, je vydání první veřejné verze naplánováno na letošní léto. Před několika dny ale s nadsázkou oznámil Austin, že je potřeba dalších 30 dní, tak uvidíme. Lidé, kteří si X-Plane 12 zakoupí během otevřené betaverze, získají přístup i k X-Plane 11.

Upoutávku vytvořila společnost AviationLads a představuje různé aspekty letadel spolu s některými funkcemi, které X-Plane 12 přinese. Zejména ohromující vizuální efekty, protože dynamiku letu není tak snadné předvést ve videu.

Zdroj :