Zajímavým aspektem aktualizace DCS 2.9, která se brzy objeví, je podstatné vylepšení hlasového chatu.V DCS 2.9 dojde také k výraznému zlepšení realističnosti a detailů datových spojení v letounech DCS: F/A-18C, DCS: F-16C Viper, DCS: A-10C II Tank Killer a DCS: AH-64D.

V současné době jsou letadla hráčů omezena na výměnu dat v rámci skupiny letadel v editoru misí. Ve verzi 2.9 je každému typu letadla přiřazena jedinečná identifikace, která slouží k vytvoření sítě. To umožňuje vytvářet a upravovat datové sítě během mise.

Připravte se na kampaň DCS: MAD Black Shark od Stone Sky. Tato připravovaná kampaň bude obsahovat 12 příběhových misí pro DCS: Black Shark 3, vlastní livreje a mise z oblasti blízké letecké podpory speciálních sil a bojového pátrání a záchrany.

Hlasový chat

Pro zajištění lepšího vtažení do děje nový systém hlasového chatu nyní využívá fyziku reálného zvuku k modulaci zvuku vašeho hlasu s cílem napodobit rádiové efekty. Pro vytvoření realističtější komunikace jsou simulována zkreslení, ztráta signálu a rušení. Tyto efekty se budou lišit v závislosti na éře vysílačky, což znamená, že hlasy v moderních letadlech budou zřetelnější než v druhoválečných letounech.

Vylepšuje se také rozhraní rádia a hlasové chatovací místnosti, což vám umožní snadněji najít přátele ve hře více hráčů.

Brzy bude hlasový chat rozšířen i do všech ostatních modulů DCS, počínaje “Airbossem” pro DCS: Supercarrier. Pracuje se také na samostatném programu pro hlasový chat, který vám umožní komunikovat s jednotkami na serverech pro více hráčů, aniž byste museli skutečně spustit simulátor.

Datalink

Hero2.png.044143f54e83ef714ba19020fa8d79ca

Zdroj: Eagle Dynamics

Jak F-16C, tak F/A-18C obsahují taktický síťový datalink neboli TNDL. Ten umožňuje vytvářet a upravovat členy datalinku přímo v misi. Členové si mohou vyměňovat informace o zaměření vzduch-vzduch a vzduch-země. Oba typy letadel si mohou vzájemně vyměňovat data.

Vychutnejte si prosím tato videa od Matta Wagnera o DCS: F-16C Viper

Aktualizace datalinku a DCS: F-16C Viper

 

Aktualizace zaměřování HARM pomocí TDOA.

 

Chcete-li se seznámit s datalinkem v Hornetu, určitě se podívejte na video DCS: F/A-18C | Datalink Update.

 

DCS 2.9 bude obsahovat také datalink pro AH-64D. Tento datalink si v současné době může vyměňovat data pouze mezi jinými letouny AH-64D. Nabízí možnost odesílat a přijímat polohu účastníků, cíle a hrozby, orientační body a nebezpečí, trasy a další. Umožňuje také sdílení paliva, munice, raket, střel, FARM a hlášení mezi členy.

Podívejte se na DCS: AH-64D | Nastavení datového spojení

 

a DCS: AH-64D | Zprávy datového spojení.

Datalink DCS: A-10C II Tank Killer bude také těžit z aktualizace v DCS 2.9, která vám umožní nastavit Track Numbers pro letadla A-10C II jako členy a dárce napříč skupinami.

MAD Black Shark

Kampaň od Stone Sky

Hero3.png.a65ad6617e2a4cebb326a858e9360d54

Zdroj: Eagle Dynamics

V připravované kampani DCS: MAD Black Shark Campaign od Stone Sky se zúčastníte občanské války v oblasti Perského zálivu. Skvěle se připravte na ovládání letounu Ka-50 Black Shark 3 z letadlové lodi a procestujte celou mapu DCS: Perský záliv. Tato kampaň zahrnuje hru pro jednoho i více hráčů.

Klíčové vlastnosti:

  • Mise speciálních jednotek CAS a mise CSAR.
  • Útočné operace ve velkých městech
  • 12 příběhových misí s anglickou a ruskou lokalizací
  • Více než 1400 spouštěčů a příběhových rádiových dialogů
  • Vlastní livreje pro letouny KA-50-3, UH-H1, UH-60, JF-17, Su-27 a Su-33.
  • Podrobná dokumentace a kneeboard
  • Multiplayer dostupný pro dva hráče

Doufáme, že se vám líbila aktualizace nových funkcí hlasového chatu a vylepšení datadisků. Upozorňujeme, že tyto funkce jsou plánovány pro aktualizaci DCS 2.9 Open Beta.

Zdroj :