Léto je již za dveřmi a Magintude 3 přináší aktuální informace o třech svých projektech pro DCS World a několik doplňků, o kterých jsme nevěděli.

F4U Corsair, Essex a japonské jednotky

F4U1D Frames 005 2048x1090 1

Zdroj: Magnitude 3

Tým Magnitude 3 má plné ruce práce a zdá se, že jejich hlavní oblastí zájmu je nyní F4U-1D Corsair. Aktualizace vývojářů hlásí, že pracují na některých dokončovacích úpravách draku letadla, včetně některých animací pro různé systémy. Součástí aktualizace je řada krátkých videí, která předvádějí práci na animacích. Z videí je vidět velký cit pro detail.

 

Další videa můžete shlédnout na konci článku.

Hovoří také o tom, jak přepracovali osvětlení a osvětlení kokpitu pro konvenční i UV lampy.

Mezitím Magnitude 3 řeší také některé související položky. Sestavili sérii japonských prostředků z druhé světové války. Mezi tyto prostředky patří tank Ha-Go, protiletadlový kanón Type 88 a nákladní automobil Type 94. Vše bylo vytvořeno na velmi vysoké úrovni detailů a jejich dalším krokem je zřejmě zařazení do DCS World.

Nebylo komentováno, zda se jedná o samostatný balíček aktiv, nebo o něco, co bude integrováno do jádra simulace. Zajímavé je, že pokud ano, může se jednat o definitivní balíček aktiv pro pacifickou válečnou oblast pro DCS.

Letadlová loď třídy Essex

F4U1D Essex 001

Zdroj: Magnitude 3

Třída Essex se také trochu posunula kupředu. Vypadá to, že je nyní převážně v rukou programátorů, kteří přidávají věci jako AI taxi trasy, zprovozňují zbraně a programují pohyblivé výtahy.

F4U1D Essex 002

Zdroj: Magnitude 3

Až přijde F4U Corsair, vypadá to, že bude obklopen slušným množstvím podpůrného obsahu. Máme se zřejmě na co těšit.

Průběh projektu F-8J Crusader

Tentokrát toho na F-8J moc neuvidíme. Zdá se, že tento stíhací letoun z období studené války se dostává trochu do pozadí, zatímco Magnitude 3 se soustředí na Corsair, nicméně o pokroku informovat musí.

Model pilota se zdá být na dobré cestě. Ještě není plně otexturovaný, ale je na něm spousta detailů až po záchrannou vestu a letecké boty.

F8J Detals 001 scaled 1

Zdroj: Magnitude 3

Mezitím se tým zřejmě také vydal do muzea Planes of Fame, aby pořídil několik fotografií Crusaderu, který je tam uložen. Podle fotografií není zrovna letuschopný, ale měl by poskytnout dobré reference, zejména pro textury poškození.

MiG-21 2.0?

MiG 21bis Photogrammetry1

Zdroj: Magnitude 3

Společnost Magnitude 3 se zmínila o touze udržet DCS: MiG-21bis ve špičkové formě a již dříve se zmínila o iteraci 2.0. V této souvislosti je třeba připomenout, že se jedná o první verzi. Vypadá to, že se to posouvá kupředu. Tým zdvojnásobil velikost knihovny pro MiG-21, což umožní lepší modelování systémů.

Mezitím výzkumný tým také pořídil velmi podrobné 3D skeny, které pomohou při přestavbě. Snímky jsou na úrovni, o které se nám před několika lety mohlo jen zdát. Fotogrammetrické skenování se skutečně zrychlilo. Výsledkem jsou snímky, jako jsou tyto níže.

Nejedná se o model, který by se mohl jen tak dostat do DCS World, ale poskytne jakousi šablonu, ze které bude vytvořen velmi detailní model.

Model DCS: MiG-21bis získal téměř legendární charakter a tento typ je mezi fanoušky oblíbený, a to navzdory mnoha zvláštnostem v reálném světě i ve světě simulací. Aktualizace verze 2.0 by mu bezpochyby zajistila ještě větší popularitu a kompatibilitu a špičkovou úroveň v ekosystému DCS po mnoho dalších let.

Všechny tyto obrázky a podrobnosti a další informace jsou k dispozici na oficiálním webu.

 

 

Zdroj :