Společnost Ugra Media právě zveřejnila na svém fóru DCS World často kladené otázky a odpovědi, které se připravované mapy DCS: Normandy 2. Odpovídají na některé otázky, které se objevily od pátečního oznámení.

Odpovědi na otázky týkající se Normandie 2

S pátečním odhalením hry DCS: Normandy 2 jsme se toho dozvěděli poměrně dost, ale nyní toho víme ještě o něco více. Tuto mapu vytváří společnost Ugra Media, stejný tým, který stojí za původní mapou DCS: Normandie. Úplně první verze hry DCS: Normandy vyšla již v listopadu 2017 a od té doby prošla několika významnými úpravami, které zlepšily její výkon a vzhled.

Nyní, po pěti letech, přichází Ugra Media s mnohem zásadnější mapou. Nová mapa má rozměry 400 × 600 km a je výrazně větší než mapa, která byla k dispozici dříve. Zde je náhled mapy, jak bude vypadat.

Normandy area map.jpg.8fe3f4dde51b12ba0a837258a31c6e28

Zdroj: Eagle Dynamics

Dřívější verze mapy měla velmi úzkou oblast, která byla vytvořena ve vysokých detailech a mnohem větší oblast s nízkými detaily. Ta nová to výrazně rozšiřuje o oblasti s vysokými detaily, které se rozšiřují na sever, jih a východ od původní mapy.

Podle často kladených otázek se jedná o kompletní předělávku mapy s přepracovanými, aktualizovanými a jinak zcela novými prostředky. Nechybí ani zahrnutí měst Londýna a Paříže.

Jednou z největších obav bylo, jak bude mapa integrována s aktuálně dostupným obsahem.

Protože se jedná o odlišné mapy, všechny stávající mise a kampaně vytvořené pro mapy Normandie 1944 a Kanál budou na těchto mapách fungovat i nadále, nic se nemění. Mise vytvořené pro mapu Normandie 1944 však na mapě Normandie 2.0 fungovat nebudou. Z tohoto důvodu budou mapy Normandie 1944 a Kanálu i nadále k prodeji.

Zajímavá byla také odpověď, že majitelé map Normandy 1944 a Normandy 2 mohou létat na stejných multiplayerových serverech společně. To je zajímavé prohlášení a uvidíme, jestli se to podaří dotáhnout do konce.

Nebudou zde také zimní textury, jako to vidíme u mapy The Channel, takže scénáře využívající tamní zimní scénář budou i nadále unikátní.

Pro spoustu hráčů jedna z nejdůležitějších otázek: Budu potřebovat nový HW nebo nároky budou podobné stávající mapě?

Nová mapa je vytvořena a optimalizovaná pomocí nejnovější sady TDK (Terrain Development Kit),  i přes nárůst počtu objektů, ve srovnání s mapou Normandie 1944 byste neměli zaznamenat žádnou ztrátu výkonu. Na to jsem opravdu zvědavý.

Pokud si chcete přečíst celý seznam FAQ, od je ve zdroji.

Zdroj :