DCS World brzy vstoupí do verze 2.8, která nám přinese nové možnosti nejnovějšího enginu Edge v oblasti atmosférických efektů. Vývojáři třetí strany pro DCS World OctopusG nám představují jejich nejnovější letoun La-7, který nám rozšíří hangár letounů z období 2. světové války.

 

DCS: La-7

Představení

nnyrgqpefdkpinmf Hero1

Zdroj: Eagle Dynamics

Lavochkin La-7 je jedním z nejznámějších sovětských stíhacích letounů, které byly nasazeny na konci druhé světové války. Byl to korunní klenot sovětské letecké konstrukce druhé světové války a zaznamenal velké úspěchy v rukou esa letectva Rudé armády Ivana Nikitoviče Kožeduba s 60 sestřely, z nichž naprostou většinu tvořily stíhačky!

Zdroj: Eagle Dynamics

Letoun La-7 je vybaven 14válcovým hvězdicovým motorem ASh-82FN, který byl odvozen od ASh-62, jenž sám vycházel z licenční verze amerického letounu Wright Cyclone R-1820. ASh-82 byl skutečným vrcholem sovětských vzduchem chlazených motorů, spolehlivý a snadno udržovatelný, dosahoval výkonu 1 850 k. Letoun byl také dobře vyzbrojen dvěma impozantními 20mm kanóny ŠVAK. Dřevěný drak letounu byl lehký a elegantní, přesto mimořádně odolný. Nabízel vynikající celkové výkony a jeho piloti si jej oblíbili pro jeho ovladatelnost a schopnosti, díky nimž se ve vzdušném boji snadno vyrovnal nejlepším stíhačkám Osy.

Zdroj: Eagle Dynamics

Tým OctopusG využil svých zkušeností s vývojem DCS: I-16, aby vyvinul co nejpřesnější La-7. Jejich La-7 bude mít plně interaktivní kokpit, detailní modelování systémů a vynikající letový model založený na dlouholetých zkušenostech z vývoje DCS World.

Modul je ještě daleko a jeho uvolnění do předběžného přístupu je plánováno na první polovinu roku 2023.

 

Dynamické počasí

Za dveřmi

Zdroj: Eagle Dynamics

Po rozsáhlém testování nových pohyblivých mraků a efektů, jako je duha, je připravena aktualizace počasí DCS World v nadcházející verzi 2.8. Systém počasí zahrnuje optimalizaci pro VR a výsledkem bude stabilnější a plynulejší zážitek.

Zdroj: Eagle Dynamics

Zdroj: Eagle Dynamics

Verze 2.8 bude rozsáhlou aktualizací DCS a budete si moci vyzkoušet nové atmosférické efekty, jako je duha a ledové haló. Nastavení efektu ledového halo bylo přidáno na kartu Počasí v editoru misí a mraky se nyní budou pohybovat podle směru a rychlosti větru. Vylepšen byl také efekt deště a došlo k opravě vzácných artefaktů volumetrických mraků.

fugpzbjzhscwynhf Hero6

Zdroj: Eagle Dynamics

Zdroj: Eagle Dynamics

Byly provedeny úpravy procesu tónového mapování a řízení expozice. Doporučuje se nastavení gama 2,2. Vylepšeny byly také ploché stíny na MFD a stínování kokpitu.

 

 

Zdroj :